Losy każdego miejsca splatały się i splatają z Europą. Osoby, które lubią śledzić to co działo się i dzieje wokół nich mogą zgłaszać się do konkursu "Europa z naszej ulicy".
- Chcemy, aby młodzi ludzie zadali sobie pytania o to, w jaki sposób losy ich okolicy splatały się z losami Europy, aby poszukali jej śladów w swoim otoczeniu, w architekturze, gospodarce, kulturze, może przyrodzie? Nie chcemy nic sugerować. Wierzymy, że przy uważnym spojrzeniu na otaczającą nas rzeczywistość każdy może znaleźć więcej powiązań z Europą niż mu się wydaje - podkreśla Maria Holzer, dyrektorka Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży, organizatora konkursu.
W jaki sposób młodzież może pokazać swoje spostrzeżenia i wygrać? Tu organizatorzy stawiają na kreatywność uczestników. Opowieść o Europie ma mieć charakter projektu społecznego lub edukacyjnego. Może to być reportaż, słuchowisko, makieta, film, cykl artykułów prasowych lub inna dowolna forma - np. wywiady lub badania.
W konkursie mogą wziąć udział osoby w wieku od 16 do 19 lat. Zgłosić mogą się grupy od 4 do 6 osób. Swoje prace można przesyłać do 22 listopada.
Nagrodą dla zwycięskiego zespołu będzie wizyta w Brukseli, poznanie instytucji
europejskich oraz spotkanie z przedstawicielami parlamentu europejskiego.
Zgłoszenia i szczegóły konkursu dostępne są na stronie Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. Można też kontaktować się pisząc na adres: s.piwowarczyk@pcyf.org.pl.
justyna.f@bialystokonline.pl