- Nasi animatorzy przykładają dużą wagę, by spotkania wszechstronnie stymulowały rozwój uczestników - stąd duży nacisk na elementy warsztatowe i aktywizujące, towarzyszące zdobywaniu wiedzy o historii i wojsku. Tematy dobieramy tak, by korespondowały z misją instytucji, odnosiły się do obowiązującej podstawy programowej w szkołach oraz jak najcelniej trafiały w zainteresowania dzieci i młodzieży - mówi Marcin Koziński z Muzeum Wojska.
Rodzinne weekendy
W skład zajęć "Rodzinne weekendy" wchodzą "Muzealny Plac Zabaw" i "Malec w Muzeum" oraz „Rodzinne Niedziele”. Zajęcia, adresowane w dużej mierze do najmłodszych zwiedzających, to pierwszy krok w świat muzeum. Zdobywanie wiedzy opiera się na świetnej zabawie i wykorzystaniu obrazu, dźwięku, ruchu. Spotkania odbywają się w soboty lub niedziele, o godz. 11:00, w budynku instytucji przy ul. Kilińskiego 7.
Najbliższe zajęcia odbędą się w niedzielę (27.09). Wędrówka przez wieki rozpocznie się od drużyny Mieszka I, na którą uczestnicy spojrzą z perspektywy kronikarzy i ich przekazów. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, zgłoszenia przyjmowane są w kasie Muzeum (wtorek-niedziela, godz. 9.30-17.00) oraz mailowo (esarosiek@mwb.com.pl), decydować będzie kolejność zapisów.
Oferta edukacyjna przygotowana na rok szkolny 2020/2021
We wprowadzonej we wrześniu stałej ofercie edukacyjnej jest ponad 20 tematów spotkań, dedykowanych dzieciom i młodzieży szkolnej w każdym wieku. Warsztaty stanowią doskonałe uzupełnienie podstawy programowej z historii, ale też m.in. geografii, plastyki, wiedzy o społeczeństwie. Pełen regulamin zwiedzania, opisy tematów, sposoby rezerwacji dostępne są na stronie internetowej placówki.
W trosce o komfort i bezpieczeństwo uczestników zajęć, co najmniej do końca listopada spotkania realizowane (bezpłatnie) w przestrzennych salach Stadionu Miejskiego w Białymstoku (ul. Słoneczna 1).
anna.d@bialystokonline.pl