Połączenie sił
We wtorek (23.06) dziekan Politechniki Białostockiej oraz wiceprezesi firmy Stekop podpisali umowę intencyjną.
- To połączenie sił: przedsiębiorca wie, co jest potrzebne na rynku i ma zaplecze technologiczne, my mamy dobrych pracowników, rozwijamy badania i wytwarzamy prototypy produktów. Ta współpraca ma sprawić, że produkty trafią na rynek - powiedział dr inż. Wojciech Trzasko, pełnomocnik Dziekana Wydziału Elektrycznego ds. Rozwoju i Współpracy.
Pierwszy krok
Dzięki współpracy z firmą, uczelnia będzie mogła starać się o dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego lub Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
- Chcemy pozyskać nowych potencjalnych pracowników, którzy mogliby się spełniać pracując w naszej firmie i rozwijać projekty w obszarze robotyki, elektroniki, automatyki – podkreśla Jerzy Łysynkiewicz, reprezentujący firmę STEKOP.
Przedmiot przyszłości
Studenci coraz chętniej wybierają kierunki technologiczne, a dzięki współpracy z firmą, będą mogli wiele się nauczyć.
Firma STEKOP działa na rynku od 1995 roku i jest producentem m.in. systemów ochrony. Jest jedną z największych firm tego typu w Polsce.
- Co ważne projektujemy i tworzymy pojazdy autonomiczne. Dziś - w obliczu pandemii - roboty, które są projektowane i tworzone w naszej firmie, z powodzeniem sprawdzą się w szpitalach, galeriach handlowych, urzędach, obiektach sportowych, a także na lotniskach, dworcach kolejowych i autobusowych – czyli wszędzie tam, gdzie występują większe lub mniejsze skupiska ludzi. Mamy ponadto własne laboratoria elektroniczne i informatyczne oraz pracownię projektową, której składem jest Centrum Operacyjne – mówi Jerzy Łysynkiewicz.
Kierunkowskaz kariery
Od wtorku maturzyści mogą poznać online swoje wymarzone kierunki na Politechnice Białostockiej, która jako jedna z nielicznych została wytypowana w kampanii STUDIA 2020.
Akcja Kierunkowskaz Kariery ma na celu pomóc przyszłym studentom dokonać właściwego wyboru dalszego kształcenia.
W dniach 22-26 czerwca odbędą się spotkania, które pokażą wiele dziedzin naukowych. Studenci będą mogli porozmawiać z wykładowcami, zobaczyć wirtualne stoiska uczelni, posłuchać debat i prezentacji wielu ciekawych przedmiotów.
24@bialystokonline.pl