Ostatnia szansa na obejrzenie tej wystawy. Czekają specjalne atrakcje

2019.03.17 07:35
Czas na pożegnanie wystawy Krzysztofa Garbaczewskiego "Badania terenowe". Galeria Arsenał przygotowała specjalne wydarzenia.
Ostatnia szansa na obejrzenie tej wystawy. Czekają specjalne atrakcje
Fot: Maciej Zaniewski
Krzysztof Garbaczewski, "Badania terenowe", widok wystawy

"Badania terenowe" Krzysztofa Garbaczewskiego to poszukiwanie innego języka albo w ogóle innych form komunikacji, poszerzanie doświadczeń dostępnych naszej wyobraźni.

Wystawa przyjmuje formę warsztatową i procesualną. Stanowi komentarz do aktualnej tendencji organicznego przenikania się praktyk teatralnych i artystycznych. Próbuje uchwycić to, co dzieje się na styku teatru i sztuki, w kontekście migrujących motywów, symboli, metod pracy i szeroko pojętej performatywności.

"Badania terenowe" to zarazem intymny dziennik twórczy poświęcony ekofilozoficznemu funkcjonowaniu człowieka w świecie; dokument wyobcowania z tzw. własnego środowiska naturalnego, zderzenia mistycyzmu i duchowości zakorzenionej w naturze z wszechogarniającą nas utopią technologiczną. Głównym odniesieniem są tu działania ekologiczne Jerzego Grotowskiego, który sformułował kategorię "ekologii międzyludzkiego", koncentrując się na źródłowej, organicznej pracy nad sobą oraz pierwotnej więzi łączącej aktora i widza w kontekście ich środowiska naturalnego. Równoległym komentarzem do jego metody działań jest film Karola Radziszewskiego "Książę", który bierze na warsztat jego sposoby pracy.

Krzysztof Garbaczewski (ur. 1983 w Białymstoku) to reżyser teatralny i autor adaptacji m.in. "Opętanych" W. Gombrowicza, "Biesów" F. Dostojewskiego czy "Chłopów" W. Reymonta, stanowiących podstawę jego tzw. instalacji teatralnych łączących performans, sztuki wizualne oraz muzykę. Charakterystyczna dla niego kolażowa stylistyka, stosowanie projekcji wideo i bezpośrednich transmisji nawiązuje do naszej współczesnej cyberwrażliwości.

Niedziela (17.03) jest ostatnim dniem, kiedy można oglądać wystawę w Galerii Arsenał. Będzie można wziąć też udział w specjalnych wydarzeniach. O godz. 17.00 rozpocznie się oprowadzanie po wystawie w języku białoruskim - poprowadzi je Anna Łuszyńska. Z kolei o godz. 17.00 rozpocznie się oprowadzanie antyfaszystowskie i antywojenne, które poprowadzi Michał Perła. O godz. 18.00 zaplanowany jest koncert artystów pod nazwą Prawda To Za Mało, a o godz. 19.00 wystąpi kolektyw Pussy Mantra.

Ważna informacja dla zwiedzających - w godz. 13.00-16.00 w przestrzeni wystawy będą odbywać się próby dźwiękowe, co znacznie może utrudniać zwiedzanie ekspozycji. Również w tych godzinach dostęp do doświadczenia VR "Locus Solus" będzie mocno ograniczony.

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym wystawy.

Zobacz też: Krzysztof Garbaczewski. Badania terenowe

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1954 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39