Dotychczas wpłynęło ok. 15,5 tysiąca deklaracji, a w punktach przyjęć ciągle przyjmowane są kolejne. Punkt przy ul. Branickiego 9, w ostatnim dniu czynny będzie do godziny 20.00, przy ul. Kombatantów do godz. 18.00, z kolei w kasach targowiska na Kawaleryjskiej oraz w Urzędzie przy Słonimskiej do 15.30.
Od 3 czerwca deklaracje przyjmowane będą jedynie w punkcie przy ul. Branickiego 9.
- Do połowy czerwca musimy mieć informacje, na które nieruchomości dostarczyć pojemniki, z których będziemy odbierać odpady komunalne. Takie dane zbieramy w deklaracjach, i niezłożenie jej może stworzyć ryzyko, że nie od wszystkich odbierzemy odpady. Dlatego prosimy, o nieuchylanie się od obowiązku jakim jest złożenie deklaracji, aby uniknąć problemów z odbiorem śmieci – podkreśla Adam Kamiński, wiceprezes spółki LECH.
Uporczywe uchylanie się od obowiązku złożenia deklaracji a następnie od wnoszenia opłaty za gospodarowanie odpadami do gminy, będzie skutkowało wszczęciem postępowania karnoskarbowego oraz może wiązać się z karą grzywny.
Deklaracje śmieciowe powinni osobiście złożyć właściciele domów jednorodzinnych. Za mieszkańców bloków zrobią to spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe. Do złożenia deklaracji zobowiązane są również firmy i instytucje.
ewelina.s@bialystokonline.pl