Jak podkreśla Marek Niedużak z Akademii Leona Koźmińskiego, rozstrzygnięcia zapadające przed Sądem Najwyższym oraz przed sądami powszechnymi są publikowane tylko w ograniczonym zakresie. Ze względu na doniosłość rozstrzygnięć Sądu Najwyższego, szczególnie jego orzecznictwo powinno w całości trafiać do internetu, zwłaszcza że nie ma ku temu przeszkód technicznych.
W dłuższej perspektywie Fundacja FOR, Helsińska Fundacja Praw Człowieka i Akademia Leona Koźmińskiego rekomendują także utworzenie pełnej i bezpłatnej internetowej bazy orzeczeń sądów powszechnych, wzorowanej na bazie orzeczeń sądów administracyjnych. Warunkiem ich udostępniania jest ich uprzednia anonimizacja, czyli utajnienie danych osobowych, uniemożliwiające identyfikację konkretnych osób. Warto również wspierać praktykę udostępniania treści wyroków i postępowań obywatelom występującym z wnioskami w trybie dostępu do informacji publicznej.
Postulaty i ustalenia fundacji powstały jako wynik raportu przygotowanego w ramach projektu "Lepszy Wymiar Sprawiedliwości".