Orlen Liga Kobiet: AZS rozbity we Wrocławiu

2013.01.05 00:00
AZS Metal-Fach Białystok przegrał na wyjeździe w meczu 13. kolejki Orlen Ligi z Impelem Wrocław 0:3 (16:25, 13:25, 18:25). Po tym spotkaniu akademiczki nadal zamykają tabelę z dorobkiem sześciu punktów.
Fot: M. Kardasz
Siatkarki Impelu Wrocław pewnie pokonały AZS Metal-Fach Białystok

Gospodynie od pierwszych minut narzuciły swój styl gry i objęły czteropunktowe powadzenie. Wtedy o czas poprosił trener Czesław Tobolski. Przerwa pozwoliła otrząsnąć się białostoczankom, które zaczęły odrabiać straty. Przebłysk AZS-u nie trwał jednak długo. Końcówka pierwszego seta należała do Impelu który wygrał 25:16.

Początek drugiej partii wyglądał podobnie do pierwszej. Wrocławianki znów szybko odskoczyły na kilka punktów. Z kolei AZS popełniał masę błędów w odbiorze i ataku. Ostatecznie podopieczne Tore Aleksandersena zmiażdżyły przyjezdne 25:13. Dopiero w trzecim secie akademiczki nawiązały walkę. Białostoczankom udawało się utrzymać kontakt z gospodyniami. To było jednak za mało żeby ugrać w tym spotkaniu chociaż seta. Trzecia odsłona zakończyła się porażką 18:25, a cały mecz 0:3.

Impel Wrocław - AZS Metal-Fach Białystok 3:0 (25:16, 25:13, 25:18).