Mural nawiązuje do białostockiego przemysłu włókienniczego, tworzonego niegdyś przez społeczność żydowską (w centrum muralu znajduje się żydowska menora), a umieszczone napisy odwołują się do wielokulturowego charakteru miasta.
Praca to efekt trzydniowych warsztatów. Stworzyli ją wolontariusze biorący udział w projekcie "Mow@ Miłości", który realizuje Fundacja Klamra. Miał on swoją odsłonę już w 9 miastach. Równolegle członkowie Stowarzyszenia na rzecz Kultury i Dialogu 9/12 zorganizowali warsztaty antydyskryminacyjne.
Istotą projektu jest włączanie innowacyjnych metod animacji społecznej do edukacji antydyskryminacyjnej oraz przeciwdziałania mowie nienawiści, realizowanych w społecznościach lokalnych.
To kolejny mural, który powstał w Białymstoku. Nieopodal znajduje się słynna dziewczynka podlewająca drzewo konewką. W tym roku powstał też mural inspirowany kulturą folkową - "Wycięte z natury". Pokrył ścianę bloku przy ul. Zwierzynieckiej 7. Udaną pracą jest także mural pochodzącego z Włoch artysty - Francesco Camillo Giorgino, znanego jako Millo. Powstał w ramach akcji ESSA.
anna.d@bialystokonline.pl