Świetne wsparcie dla przedsiębiorców
Fundacja Polska Bezgotówkowa zachęca przedsiębiorców do korzystania z dofinansowania na terminale płatnicze. Detaliści mogą dostać bezpłatnie trzy na okres roku. Dzięki temu w całym kraju prawdopodobnie w ciągu 3 lat przybędzie pół miliona nowych urządzeń.
Zdaniem ekspertów w naszym kraju wciąż jest zbyt mało miejsc, gdzie można dokonywać transakcji bezgotówkowych. Dowodzi temu porównanie ilości terminali do ilości kasy fiskalnych. Mniejsi przedsiębiorcy często rezygnują z zakupu urządzeń ze względu na ich koszt. Fundacja postanowiła wyjść im naprzeciw i pokazać, że ta inwestycja się opłaca.
Do programu "Polska Bezgotówkowa" mogą zgłaszać się mali i średni przedsiębiorcy chcący rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych, gdzie dotąd nie było takiej możliwości. Ci, którzy się zakwalifikują, dostaną darmowe urządzenia.
Przez rok terminal będzie za darmo
Przedsiębiorca, który zdecyduje się przyłączyć do programu, otrzyma wsparcie ze strony Fundacji polegające na pokryciu kosztów związanych z otrzymaniem terminala do akceptacji kart oraz kosztów obsługi płatności bezgotówkowych przez okres 12 miesięcy.
- Beneficjentami obrotu bezgotówkowego są w Polsce zarówno obywatele, przedsiębiorcy, instytucje publiczne, jak i państwo. Dla obywateli to wygoda, bezpieczeństwo, oszczędność czasu i pieniędzy. Natomiast dla przedsiębiorców to zmniejszenie kosztów obsługi gotówki, wzrost produktywności czy unowocześnienie funkcjonowania firmy. Możliwość dokonywania płatności bezgotówkowych jest jednym z oczekiwań nowoczesnego społeczeństwa. Działania Fundacji Polska Bezgotówkowa są odpowiedzią na potrzeby klientów i wpisują się w wiele inicjatyw rządowych, jak i oferowanych przez rynek rozwiązań - powiedział Tadeusz Kościński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.
Dzięki temu pieniądze w kasie będą się zgadzać
Plusem terminali płatniczych jest m.in. to, iż przedsiębiorca nie musi się martwić o wydawanie reszty i ewentualne pomyłki w kasie.
- Polska gospodarka jest coraz bardziej bezgotówkowa, a klienci przyzwyczajeni do udogodnień ery internetu. Udostępnienie nowoczesnych form płatności to dowód, że firma wychodzi im naprzeciw i idzie z duchem czasu. Płatności bezgotówkowe podnoszą konkurencyjność poszczególnych firm, a w konsekwencji – całej polskiej gospodarki, przenosząc ją do sfery cyfrowej. Dlatego zapraszamy i zachęcamy wszystkich detalistów do przyłączenia się do Programu "Polska Bezgotówkowa" - powiedział Mieczysław Groszek, prezes zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa.
Zainteresowani udziałem w akcji mogą zgłaszać się bezpośrednio do fundacji, gdzie są też udzielane wszystkie szczegóły dotyczące programu.
justyna.f@bialystokonline.pl