- Ideą warsztatu jest przybliżenie młodym ludziom - poprzez medium fotografii - problemu neonazizmu manifestującego się na ulicach Białegostoku. Czy znaki nienawiści wrosły już w krajobraz miasta? Paradoksalnie okazuje się, że "wielokulturowy" Białystok stał się podatnym gruntem dla rozwoju tak skrajnych i groźnych postaw. Podczas warsztatów porozmawiamy i zastanowimy się, jak za pomocą fotografii możemy oddać klimat ulic miasta bombardowanego zakazanymi nazistowskimi symbolami i jak to się przekłada na codzienność życia w tym mieście. Zapraszam do współpracy i dyskusji - zachęca Paweł Grześ, prowadzący warsztaty.
Urodzony w 1983 roku fotograf, mieszka i pracuje pomiędzy Gródkiem a Warszawą. W 2012 roku obronił dyplom w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego na Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii ASP w Warszawie, a w 2009 roku w Instytucie Fotografii Kreatywnej w Opawie (Czechy). Zajmuje się fotografią i sztuką video o charakterze dokumentalnym. Swoje prace wystawiał w Galerii Białej w Lublinie, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, Galerii Arsenał w Białymstoku, na Fotofestiwalu w Łodzi, a także jako student Kowalni w ramach 011 Prague Quadrennial Of Performance Design And Space. Stypendysta Programu MKiDN Młoda Polska '09 oraz finalista V edycji Samsung Art Master.
Zainteresowani udziałem mają czas do północy 1 października na przesłanie zgłoszenia na adres: fundacja@uwb.edu.pl.Przewidywana jest jedna grupę warsztatowa - maks. 10 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.
magda.g@bialystokonline.pl