Sklep charytatywny Fundacji Dialog ma w swoim asortymencie produkty lokalne i ekologiczne. Powstał z myślą o pomocy najbardziej potrzebującym, dlatego pomysłodawcy przedsięwzięcia zaangażowali do pracy osoby z Zakładu Aktywności Zawodowej "Dialog", a także uchodźczynie z Ukrainy, które pracują w sklepie.
- Ten sklep jest wyjątkowym miejscem. Stworzyliśmy go po to, żebyśmy wszyscy mogli robić zakupy z miłością, odpowiedzialne społecznie i aby pomagać potrzebującym - mówi Olga z Fundacji Dialog. - Fundacja Dialog jest dziś jedną z największych organizacji dobroczynnych w województwie Podlaskim. Pomagamy uchodźcom, dzieciom, samotnym matkom, osobom bezdomnym, z niepełnosprawnościami, te wszystkie grupy potrzebują pomocy, a my potrzebujemy środków, aby pomagać więcej - dodaje.
Jak powstał pomysł na sklep
Pierwszym pomysłodawcą przedsięwzięcia był Michał Gaweł, prezes Fundacji Dialog, który pod koniec poprzedniego roku zaproponował stworzenie sklepu charytatywnego na rzecz Fundacji. Zaprosił do zrealizowania tego pomysłu Olgę i Weronikę, które pracują w Fundacji. Od tamtego momentu wspólnie zaczęli tworzyć projekt, zaczynając od pozyskania środków unijnych i nauki kobiet z Ukrainy języka polskiego oraz handlu.
- Chcieliśmy stworzyć takie miejsce, które pomoże nam uzyskać środki na to, aby Fundacja mogła pomagać więcej. Tych potrzeb jest bardzo dużo, więc tych funduszy też potrzeba. Chcieliśmy też stworzyć miejsce, w którym Osoby z Centrum Integracji Społecznej będą miały miejsce na praktykę. Zależało nam także na tym, aby promować Podlasie - podkreśla Weronika Mroczko z Fundacji Dialog.
Co można kupić w sklepie
Asortyment sklepu jest bardzo różnorodny. Założeniem Fundacji Dialog jest wspieranie lokalnych produktów, zachowując przy tym zasady naturalności i ekologii. W związku z tym w sklepie pojawiły się regionalne produkty podlaskie, takie jak naturalne kosmetyki, w których bazą jest wosk pszczeli, miody i herbaty ziołowe.
Na półkach znalazło się także rękodzieło i produkty wykonane przez osoby z Zakładu Aktywności Zawodowej "Dialog", w którym tworzą osoby z niepełnosprawnościami.
Plany na przyszłość
W przyszłości asortyment sklepu ma się powiększyć. Oprócz produktów rękodzielniczych i produktów z Podlasia, zamierzają wprowadzić sprzedaż domowych drożdżówek i świeżej kawy. W planach jest także tworzenie i sprzedawanie zestawów prezentowych na różne okazje, a także otwarcie sklepu internetowego.
Sklep będzie otwarty od wtorku do soboty. W tygodniu w godz. 9:00-18:00, a w soboty 10:00-16:00.
24@bialystokonline.pl