Siódma edycja Międzynarodowego Konkursu Chóralnego "Cantu Gaudeamus" odbędzie się w sobotę (2 grudnia) i niedzielę (3 grudnia) Auli Magna Pałacu Branickich.
Co będzie się działo w ramach wydarzenia?
Przesłuchania konkursowe obejmą 10 zespołów, które zostały zakwalifikowane spośród wielu zgłoszeń i zostały podzielone na cztery kategorie: A, B, C, D. Wśród nich znajdują się chóry z Polski, Łotwy, Litwy, a także Angoli. W składzie jury znajdą się specjaliści z dziedziny muzyki chóralnej, jak chociażby sam przewodniczący komisji konkursowej Eriks Esenvalds, kompozytor z Łotwy, zdobywca licznych nagród i wyróżnień.
Program konkursu obejmie dwa dni intensywnych przesłuchań. W sobotę (2 grudnia) zaprezentuje się zdecydowana większość uczestników. Pod koniec dnia w planach są otwarte warsztaty chóralne z Eriks Esenvaldsem, podczas których wspólnie z dwoma białostockimi chórami – Filia Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz chórem Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku – będą pracować nad doskonaleniem swoich umiejętności. W niedzielę (3 grudnia) po zakończeniu konkursu, odbędzie się ogłoszenie wyników, a laureaci będą mieli szansę zdobyć prestiżowe Grand Prix.
Oprócz Eriks Esenvaldsa w skład jury wchodzą: ceniona dyrygentka i pedagog z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina prof. dr hab. Wioletta Miłkowska, dyrektor artystyczny i dyrygent związany z Uniwersytetem Vytautasa Magnusa oraz Akademią Muzyczną w Kownie prof. Rolandas Daugėla, a także dyrektor konkursu prof. dr. hab. Anna Moniuszko.
Więcej informacji: Siódma edycja Międzynarodowego Konkursu Chóralnego "Cantu Gaudeamus"
24@bialystokonline.pl