Białostocki Ośrodek Kultury/Centrum Zamenhofa przygotowało świetną propozycję dla dzieci w czasach epidemii, są to mobilne warsztaty, podczas których do wybranego miejsca przyjedzie edukator z materiałami i grami.
Organizatorzy proponują takie warsztaty, jak: "Bezludna wyspa". Jest to zaproszenie do wspólnej podróży przez lądy i morza. Podczas wspólnej zabawy będzie można poznać kontynenty, oceany, wyspy, przypomnieć sobie kierunki świata, a dzieci wcielą się w rozbitków konstruktorów.
"Ogrody Hetmana Branickiego", podczas zajęć uczestnicy poznają historię pałacu hetmana Jana Klemensa Branickiego oraz zobaczą na filmie replikę reprezentacyjnej rezydencji zbudowaną z klocków LEGO. Uczestnicy poznają jego główne cechy architektoniczne. Na zajęciach spróbują też wykonać samodzielnie, z klocków dekoracje roślinne i repliki ozdób, które występują na terenie pałacowego ogrodu.
"Białostocki Ratusz", gdzie uczestnicy obejrzą na prezentacji replikę białostockiego ratusza wykonaną z kilkunastu tysięcy klocków Lego. Poznają jego historię: kto był fundatorem tej budowli oraz jak zmieniały się jego funkcje przez wieki. Dowiedzą się, co znajdowało się wokół ratusza oraz jak wyglądał rynek za czasów Ludwika Zamenhofa. Następnie uczestnicy spróbują stworzyć samodzielnie z klocków LEGO obiekty znajdujące się wokół rynku.
"Jak powstało esperanto?", podczas tych warsztatów uczestnicy dowiedzą się, kim był Ludwik Zamenhof. Czy mieszkańcy dziewiętnastowiecznego Białegostoku byli dla Ludwika inspiracją? W jaki sposób młody Zamenhof odczytał opowieść o wieży Babel?
"Otwarty Białystok", zajęcia służą integracji, pozwalają lepiej zrozumieć świat osób niewidomych i niedowidzących. Zostaną wykorzystane specjalne materiały dydaktyczne, m.in. tyflografiki, alfabet Braille’a, przedmioty wykonane z materiałów o różnych fakturach. Ćwiczenia będą punktem wyjścia do rozmowy na temat tego, jak postrzegamy świat.
"Religie Podlasia", tutaj celem zajęć jest przekazanie uczestnikom w atrakcyjnej formie podstawowych informacji o religiach, których przedstawiciele zamieszkują lub w przeszłości zamieszkiwali na Podlasiu – Kościoła rzymskokatolickiego, prawosławnego, ewangelicko-augsburskiego, a także judaizmu i islamu. Pokazując wielowyznaniowy obraz Podlasia, zajęcia uczą otwartości i samodzielności intelektualnej opartej na wiedzy i osobistym doświadczeniu.
Zajęcia dedykowane są dzieciom w wieku 6 lat i starszym.
Szczegóły warsztatów, przedział wiekowy, koszt i kontakt
24@bialystokonline.pl