Młoda Jagiellonia przegrała z Zagłębiem

2012.04.01 00:00
Jagiellonia Białystok przegrała z Zagłębiem Lubin 0:1 (0:1) w ramach rozgrywek Młodej Ekstraklasy. Jedyną bramkę zdobył Maciej Kowalski-Haberek w 16. minucie gry. Wyrównać mógł w 44. minucie Kamil Zapolnik ale zmarnował dogodną okazję.
Fot: jagiellonia.pl

Kolejną okazję białostoczanie stworzyli w 62. minucie. Karol Mackiewicz zdecydował się na strzał z dystansu. Jednak wywalczył tylko rzut rożny. W 68. minucie Jagiellonię przed stratą bramki uratował Piotr Lipka. Trzy minuty później Jan Paweł Pawłowski znalazł się w dogodnej sytuacji. Napastnik białostockiego klubu uderzył za lekko i golkiper gości złapał piłkę.

Jagiellonia Białystok (ME) - Zagłębie Lubin (ME) 0:1 (0:1). Bramka: Kowalski-Haberek 16.

Jagiellonia Białystok (ME): Lipka - Murawski, Józefiak, Radecki, Zawadzki - Kowalewski (46. Grudziński), Kosiński (77. Szymaniuk), Malinowski, Mackiewicz (77. Dźwigała) - J. Pawłowski, Zapolnik (70. Jastrzębski).

Zagłębie Lubin (ME): Kozioł - Pisarczuk, Osyra, Reina, Śliwiński (60. Kowalewski) - Tomyk (46. Malarowski, 90. Smęt), Kusowski, Famulski, Martynowicz (60. Gałach) - Kowalski-Haberek, Szczepaniak.

Żółte kartki: Józefiak (Jagiellonia), Famulski (Zagłębie).

Sędziował: Artur Ciecierski.