Młoda Ekstraklasa: Jagiellonia wygrała sparing w Olecku

2013.01.19 00:00
Piłkarze Młodej Jagiellonii wygrali pierwszy sparing na obozie w Olecku. Dziś (19 stycznia) białostoczanie pokonali czwartoligową Spartę Augustów 3:0 (1:0).

Podopieczni trenera Samuela Tomara objęli prowadzenie już w 24. minucie. Po bardzo ładnej akcji. Karol Buzun zagrał do Jonatana Strausa, który poszedł na obieg, po czym dośrodkował na krótki słupek, a tam bramkarza rywali pewnie pokonał Bartosz Giełażyn.

Po przerwie żółto-czerwoni podwyższyli prowadzenie. W 64. minucie bramkę zdobył Przemysław Mystkowski. Wynik ustalił dwie minuty później Piotr Obyrtacz.

Kolejny sparing nasz zespół rozegra w środę o 17:00 z Wigrami II Suwałki.

Jagiellonia Białystok (ME) – Sparta Augustów 3:0 (1:0). Bramki: Giełażyn 24, Mystkowski 64, Obyrtacz 66.

Jagiellonia Białystok (ME): Rogacz (46. Karpieszuk) - Hajto (46. Charkiewicz), Waszkiewicz, Łupiński, Straus (46. Zawadzki) - Błoński (46. Kowalewski), Malinowski (46. Kozioł), Kosiński, Mackiewicz (46. Mystkowski) - Buzun (46. Obyrtacz), Giełażyn (75. Buzun).