Jak co roku, w połowie czerwca, członkowie SM "Mlekpol" w Grajewie spotykają się na Walnym Zebraniu, aby ocenić sytuację spółdzielni, podsumować miniony rok i wytyczyć zadania na następny. W miniony poniedziałek - 19 czerwca, Walne Zebranie Członków SM "Mlekpol" udzieliło absolutorium Zarządowi Spółdzielni i pozytywnie zaopiniowało jego działania w 2005 roku. Ponadto przedstawiciele spółdzielni dokonali wyboru na 4-letnią kadencję nowej Rady Nadzorczej.
W 2006 roku spółdzielnia planuje skupić 910 mln litrów mleka. Nadal będzie rozwijać współpracę z producentami w zakresie zaopatrzenia ich gospodarstw w środki niezbędne do produkcji mleka. Również, jak dotychczas, będzie wspierać finansowo rolników udzielając im pożyczek na modernizację gospodarstw i poprawę jakości produkowanego mleka.
Produkcję wyrobów spółdzielnia realizować będzie w podobnym asortymencie jak dotychczas, ograniczając jednak mleko w proszku, a zwiększając UHT, produkty świeże i sery. Sprzedaż będzie realizowana przez duże sieci handlowe, hurtownie i tradycyjny handel. -Sprzedaż poprzez duże sieci handlowe jest trudna i najbardziej kosztowna ale z roku na rok się zwiększa i już dziś stanowi prawie 40% i ogółem sprzedaży wyrobów spółdzielni - poinformował prezes "Mlekpolu" Edmund Borawski. Sprzedaż w 2006 roku wspierana będzie promocją, na którą spółdzielnia przeznaczy około 10 mln zł. Przewidywana wartość sprzedaży wyrobów własnych w roku 2006 osiągnie kwotę 1 500 mln. zł. Planowany wynik finansowy to zysk w kwocie około 15 mln. Na nakłady inwestycyjne "Mlekpol" przeznaczy w tym roku kwotę około 80 mln. złotych.
Przypomnijmy, iż miniony rok był kolejnym rekordowym dla spółdzielni "Mlekpol" - producenta marek "Łaciate" i "Milko". Spółdzielnia skupiła ponad 893 mln. litrów surowca. Nakłady inwestycyjne w ub. roku wyniosły ponad 35 mln. złotych i przeznaczone zostały na unowocześnienie prawie wszystkich z siedmiu zakładów należących do "Mlekpolu" - w Grajewie, Kolnie, Mragowie, Zambrowie, Augustowie, Sejnach i Bydgoszczy. "Mlekpol" zatrudnia 1 648 osób. Średnio w 2005 roku dzienny przerób mleka na jednego pracownika wyniósł 1484 litry, podczas gdy średnia w Polsce to około 500 litrów. W produkcji spółdzielni dominują wyroby UHT, sery, mleko w proszku, masło ale również wzrasta sprzedaż jogurtów, śmietany spożywczej, maślanki oraz serów konfekcjonowanych. Wyprodukowane wyroby "Mlekpol" sprzedaje w 80% na rynku krajowym i w około 20% na eksport.