Walory architektoniczne tego rozwiązania nie stanowią jedynego uzasadnienia dla dokonanego wyboru - autorka chciała w ten sposób stworzyć konotację ze sferą sakralną, czyli ciągłego przeplatania się przestrzeni nieba i piekła, sfery sacrum i profanum. Prezentowane niebo i piekło to konfrontacja kontrastów ciepłe - zimne, gładkie - chropowate, wysokie - niskie. To wartości nierozerwalne, które dopiero w koegzystencji tworzą harmonię oraz wyznaczają istotne punkty orientacyjne. Dlatego najważniejsze w projekcie jest połączenie tych cech i stworzenie architektonicznej utopii, miejsca spotkań człowieka z człowiekiem i także spotkań człowieka z kulturą "odkrywaną" w otoczeniu zieleni, w naszym naturalnym środowisku.
Izabela Rogucka urodziła się 6 września 1985 r. w Białymstoku. Większą część życia spędziła w Białymstoku, gdzie ukończyła I Liceum Ogólnokształcące. W latach 2004 - 2010 studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na wydziale Architektury i Wzornictwa oraz na Wydziale Malarstwa. W roku 2008 została laureatką konkursu na najlepszego studenta Polski "Primus Inter Parer Student Roku 2008" na etapie uczelnianym ASP w Poznaniu. W roku 2011 otrzymała II nagrodę w konkursie architektonicznym "RE-vita Wielkopolsko" za projekt adaptacji Starej Rzeźni w Poznaniu na Centrum Coworkingu. Obecnie mieszka oraz studiuje w Wiedniu na Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Rzeźby.
Izabela w swoich pracach zajmuje się rozpoznaniem i twórczym kształtowaniem przestrzeni, zwraca uwagę na problemy w miejscach, w których się poruszamy. Impresja współczesnego dygitalnego pejzażu oraz relacją człowiek - otoczenie to główne pola jej zainteresowań. Jest zdania, że sztuka jest dzisiaj remedium na zanik perspektywy oraz utraty punktu odniesienia we współczesnym lokatywnym pejzażu.
Projekt realizowany jest w ramach stypendium artystycznego prezydenta miasta Białegostoku. Wernisaż w piątek, 4 listopada w Centrum im. L. Zamenhofa w godz. 18-20. O godz. 18.30 wykład autorki pt. Przestrzeń inspirowana kolorem.