Mieszalniki przemysłowe - jakie wyróżniamy i kiedy są niezbędne?
Wśród ogromnej ilości mieszalników, różniących się wyglądem, wagą, rozmiarem i budową, można wyłonić kilka podstawowych grup, co ułatwi wybór maszyny odpowiedniej do potrzeb. Te grupy to: mieszalniki stożkowe, łopatowe, dwustożkowe, motylkowe, wstęgowe i tzw. disolwery.
Które z nich szczególnie polecane są dla hodowców i pozostałych rolników? Przede wszystkim mieszalniki stożkowe i łopatowe (jednowałowe, dwuwałowe i łopatowe poziome). Są one nieocenioną pomocą przy:
- Mieszaniu pasz dla zwierząt - nie tylko u dużych hodowców, ale także w mniejszych gospodarstwach, gdzie codziennie odbywa się karmienie zwierząt.
- Mieszaniu nawozów rolniczych - odpowiednie wymieszanie nawozów zwiększa ich efektywność, a co za tym idzie ogranicza koszty gospodarstwa.
- Mieszaniu ziaren - mieszalniki stożkowe i łopatowe wyparły na tym polu mieszalniki bębnowe, które cechowały się słabą skutecznością.
Wymienione czynności, jakże powszechne w rolnictwie, będą dzięki mechanicznym mieszalnikom prostsze, szybsze oraz co niezwykle ważne, zdecydowanie bezpieczniejsze.
Używane mieszalniki pasz to duża oszczędność
Zakup mieszalnika do paszy lub maszyny do mieszania nawozów nie musi być dużym wydatkiem. Na rynku funkcjonują profesjonalni dystrybutorzy sprawdzonych i niedrogich mieszalników używanych.
Używane mieszalniki na sprzedaż w swojej ofercie posiada m.in. firma Foeth, która trudni się skupem i sprzedażą maszyn z drugiej ręki od ponad 100 lat. Nie polecamy kupowania sprzętu od małego lub nieznanego dostawcy. Dlaczego? W przypadku jakichkolwiek problemów technicznych trudniej będzie wyegzekwować swoje prawa. W przypadku takich sprzedawców jak Foeth, maszyny przed wysyłką są sprawdzane pod każdym kątem i w razie potrzeby naprawiane, a poza samym produktem nabywca otrzymuje dodatkowe korzyści, takie jak doradztwo przy wyborze i pomoc w całej logistyce.