Szczególną uwagę zwrócono w filmie na dzielnice tych postindustrialnych miast, wymagających zmiany recepcji społecznej, a posiadających ważne konotacje historyczne na drodze ku zmianie systemu i wprowadzaniu standardów demokratycznych, ponieważ od ponad 20 lat podlegają one transformacji, która powoduje stopniowe wykluczanie i zaniedbywanie pewnych miejsc, nie tylko w miastach realizacji projektu. Autor filmu podejmie próbę opowiedzenia o roli, jaką może pełnić sztuka jako iskra inicjująca i narzędzie wzmacniające ruchy społeczne, aktywność obywatelską, oraz zmianę sposobu postrzegania przestrzeni publicznej. Głównym celem filmu jest ukazanie, że rewitalizacja może być społeczną zmianą, a dzięki faktowi utrwalenia tych relacji za pomocą nośnika, jakim jest film, istnieje duża szansa na upowszechnienie i spopularyzowanie doświadczeń berlińskich jako jednego z ciekawszych rozwiązań na rewitalizację przestrzeni publicznej przez sztukę, lecz również na rewitalizację społeczną przez aktywizację obywatelską.
Pokaz filmu, organizowany przez Klub Krytyki Politycznej w Białymstoku, w czwartek, 20 października o godz. 18 w Centrum im. L. Zamenhofa.
Po projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem reżysera oraz zaproszonych gości: Katarzyny Niziołek, Agaty Szczęśniak oraz Bartosza Kuźniarza. Spotkanie organizowane jest w ramach cyklu Klubu Krytyki Politycznej w Białymstoku "DOC FEST 2011".