Imprezy na Dzień Kobiet
"Klimakterium 2 czyli menopauzy szał"
"Klimakterium 2 czyli menopauzy szał" to spektakl, który gwarantuje świetną zabawę. Wciąż walcząca z nadwagą, ale już nie bezrobotna Pamela i Zosia, zaradna pani domu, starym zwyczajem przybywają świętować kolejne urodziny Maliny. Tym razem spotykają się w jej, dopiero co otwartym, pubie. Brakuje tylko Krychy, która też miała przybyć, ale... tego nie zdradzimy! Za to pojawia się, obdarzona liryczną duszą, Angela, która wraz z Maliną prowadzi interes. Gdzie zaś zbierają się tak różne kobiety, które tyle czasu się nie widziały i mają sobie wiele do powiedzenia, tam jest głośno, śmiesznie i zaczyna się zabawa! Jak zarobić w tych trudnych czasach? Na to pytanie próbują odpowiedzieć bohaterki spektaklu. Przedstawienie można będzie obejrzeć w sobotę w Filharmonii Podlaskiej.
Sprawdź: Klimakterium 2 czyli Menopauzy Szał
Mery Spolsky w Zmianie Klimatu
Trasa "Bigotka Tour 2" to kontynuacja jesiennego szału, który odwiedził aż 11 miast i zakończył się w warszawskiej Stodole na dużej sali. To było dla artystki wielkie zaskoczenie i duży szok, bo ogłaszając trasę nie spodziewała się, że połowa miast się wyprzeda, a finałowy koncert zagra dla gigantycznej publiki ubranej w pasky. Mery Spolsky wystąpi w niedzielę w Zmianie Klimatu.
Sprawdź: Mery Spolsky: Bigotka Tour 2
Jan Kondrak w Spodkach
Zarówno wesołe i pogodne kompozycje, jak i te bardziej liryczne i zadumane, pełne miłości, namiętności, a nawet erotyzmu zabrzmią podczas niedzielnego koncertu Jana Kondraka w Spodkach. Piosenki zagranicznych wykonawców będą śpiewane z polskim tekstem. Każdy z nich przedstawia inny obraz kobiety: kobiety uległej, szczęśliwej czy kobiety do spełniania uciech mężczyzn.
Sprawdź: Jan Kondrak - Najpiękniejsze na świecie
"Ach kobietki" - koncert Aleksandra Teligi
Aleksander Teliga, Magdalena Abłażewicz, Urszula Bielenia, Agnieszka Panas i Emilia Rabczak wystąpią podczas koncertu "Ach kobietki". Poprowadzi go Mariusz Hanulak, a na fortepianie zagra Halina Teliga. Impreza odbędzie się w niedzielę w Domu Kultury "Śródmieście" (obowiązują darmowe wejściówki).
Sprawdź: Koncert Aleksandra Teligi "Ach kobietki"
Filmowy Dzień Kobiet
"Co przyniesie jutro" to intymny, poruszający i pełen emocji portret kobiety, która układa swoje życie na nowo. Kino wielkich emocji, intensywna, a jednocześnie niezwykle intymna opowieść, w której znajdziemy bezsilność i zagubienie, które tak często towarzyszą miłosnym kryzysom, ale także chwile śmiechu, wzruszenia i radości, które tak nieoczekiwanie odkrywamy w momentach życiowych przełomów.
To nie jest kolejny film o tym, że życie zaczyna się po rozstaniu, a przed nami tylko najlepsze chwile. I że wystarczy zapisać się na kurs tańca, żeby wszystko wróciło do normy. To szczery, intymny, poruszający i pełen emocji portret kobiety, która próbuje ułożyć swoje życie na nowo, po tym, jak rozsypało się na tysiące kawałków, gdy jej mąż odszedł do innej kobiety.
W roli głównej występuje czterokrotnie nominowana do Oscara i dwukrotnie nagrodzona Złotym Globem Annette Bening ("American Beauty", "Wszystko w porządku"). "To jej najlepsza i najbogatsza rola od wielu lat!" - czytamy w Screen Daily. "Wspaniała kreacja, emocjonalny nokaut" - pisze Forbes, "Fascynująca!" - dodaje Vulture. U boku aktorki zobaczymy Billa Nighy'ego ("To właśnie miłość", "Czas na miłość") oraz gwiazdę serialu "The Crown".
Pokaz odbędzie się w niedzielę w kinie Forum.
Repertuar kina Forum
Pozostałe imprezy
Festiwal: Underground/Independent
Interesujące kino, spotkania z artystami, wystawa, koncerty i warsztaty. W kinie Forum i klubie Fama trwa festiwal Underground/Independent. To jego 20. odsłona.
Program: Festiwal ¿Underground/Independent? 2020
Wernisaż: "Mistrzowie ilustracji" w CLZ
Przygotowana przez Wydawnictwo Dwie Siostry wystawa "Mistrzowie ilustracji" prezentuje prace ośmiorga wybitnych ilustratorów, którzy współtworzyli świetność polskiej grafiki książkowej w jej najlepszym okresie. Bohdan Butenko, Anna Kołakowska, Danuta Konwicka, Zbigniew Lengren, Maria Orłowska-Gabryś, Mirosław Pokora, Jan Marcin Szancer i Teresa Wilbik to artyści, których niezwykłe ilustracje na trwałe zapisały się w pamięci kilku pokoleń młodych czytelników, tworząc z ilustrowanymi tekstami nierozerwalną całość. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek w Centrum im. Ludwika Zamenhofa.
Sprawdź: Mistrzowie Ilustracji w CLZ
W kinie: premiera filmu "Sala samobójców. Hejter"
Na ekrany kin Helios wchodzi nowy film Jana Komasy "Sala samobójców. Hejter". Tomek, student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców - Krasuckich. Przepełniony gniewem i żalem, planuje na nich zemstę. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy - Pawła Rudnickiego. Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej. Film można oglądać od piątku.
Repertuar kin
Na teatralnym afiszu
Teatr Dramatyczny Inspirowana filmem "Goło i wesoło" komedia słoweńskiego autora Samuela Jokica "Kogut w rosole" budzi salwy śmiechu. Jeśli jednak widzowie pozwolą sobie na chwilę refleksji, dostrzegą także, że w niewymuszony sposób, bez koturnowych jeremiad i łatwych recept, Jokic dotyka w niej egzystencjalnych problemów, przed którymi może stanąć każdy z nas. Czy topić smutki, kompleksy i kłopoty w kuflach piwa? To może brzmi niewychowawczo, ale znamy przypadek, kiedy panowie, narzekający w pubie na życiowe niepowodzenia, wpadli na skuteczny pomysł biznesowy. Postanowili założyć grupę męskich striptizerów. Nadali jej gwarantującą sukces nazwę: "Dzikie Buhaje". Oczywiście, realizacja pomysłu napotka na wiele przeszkód i trudności, ale równocześnie otworzy przed bohaterami nową szansę.
Drugi tytuł to "Leon i Matylda" - historia pewnego związku starszego mężczyzny z dużo młodszą od niego kobietą. Czasem przypomina bajkową opowieść, a czasem jest to pełen napięcia thriller z sensacyjnym wątkiem w tle. Momentami przypomina też komedię małżeńską o perypetiach niekonwencjonalnie zachowującej się pary. On - mający skłonność do bycia osobą podporządkowującą sobie innych, ona - ze skłonnością do uzależnienia od bycia kochaną. Ich życie to swoista szarpanina pomiędzy miłością, pożądaniem, opiekuńczością, wiecznymi powrotami, kłótniami i godzeniem się. Jest to zarazem spektakl o przekraczaniu granic, nie tylko tych moralnych, ale również etycznych i religijnych. Jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić, aby być kochanym?
Białostocki Teatr Lalek "Misiaczek" to spektakl skierowany do najmłodszej widowni. Gdy przychodzi zima, niedźwiedzie zapadają w sen. A co się dzieje, gdy jeden z nich nie może zasnąć. O tym właśnie opowiada ten spektakl. Czy misiaczkowi uda się w końcu zasnąć? Czy cenne lekarstwo przyniesie sroka, wiewiórka, krówka czy zając?
Druga propozycja to "Straszna piątka" - opowieść o zwierzątkach mniej milusińskich. Ropucha, Szczur, Nietoperz czy Pająk - z pozoru straszne, z pozoru brzydkie, ale czy na pewno? Pozory często mylą, o czym można przekonać się oglądając tę bajkę. "Straszna piątka" to opowieść o przełamywaniu stereotypów i o tym, że każdy na swój sposób jest piękny.
Repertuar teatrów
anna.d@bialystokonline.pl