Wykonają program pt."O Crux Ave - bądź pozdrowiony Krzyżu". Koncert prezentuje plon wieloletnich muzycznych poszukiwań Scholi. W starych pieśniach liturgicznych i pozaliturgicznych, zaczerpniętych z kultury rodzimej oraz bogatych tradycji włoskiego, francuskiego, niemieckiego czy też ukraińskiego obszaru językowego odnaleźć można rozmaite aspekty pasyjności: chwalebny, zbawczy, pokutny, bolesny.
Scholę Teatru Węgajty tworzą śpiewacy i muzycy, muzykolodzy i teatrolodzy ale też plastycy i znawcy wszystkich tych dziedzin z sześciu krajów próbujący swych sił w rekonstrukcji dawnych, średniowiecznych dramatów liturgicznych i dawnych pieśni. Działalność Scholi skupia się na praktykowaniu chorału gregoriańskiego i konfrontowaniu go z żywą tradycją sakralnego śpiewu. Prowadzi badania nad tradycjami śpiewu liturgicznego i sakralnego oraz antropologią kultury.
Schola powstała w 1994 roku i działa w ramach Stowarzyszenia Teatr Węgajty oraz Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Od 1996 roku artyści realizują projekt Międzynarodowych Spotkań "Dramat i Liturgia", których założeniem jest m.in. opracowywanie i wystawianie średniowiecznych dramatów liturgicznych oraz włączanie ich w całoroczny cykl liturgii.
Początek koncertu o godz. 19.30.