Tegoroczna oferta białostockiego uniwersytetu jest wyjątkowo bogata. Na kierunku ekonomia, na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych, pojawią się trzy nowe specjalności, są to: przedsiębiorczość i innowacje (na studiach I oraz II stopnia), bankowość (studia I stopnia) oraz elektroniczna gospodarka (studia II stopnia). Studenci kierunku zarządzanie będą mieli możliwość wybrania specjalności: zarządzanie sprzedażą, zarządzanie w agrobiznesie oraz psychologia w zarządzaniu. Wydział Biologiczno-Chemiczny także oferuje 5 nowych specjalności: chemię kryminalistyczną, turystykę przyrodniczą, ocenę oddziaływań na środowisko, gospodarkę odpadami oraz rekultywację i ochronę wód.
Kolejne specjalności oferuje też filologia polska. Studenci będą mogli wybrać dziennikarstwo cyfrowe (studia I stopnia) oraz literaturę na pograniczach (studia II stopnia).
Kandydaci na studia wybierają specjalność studiów na etapie rejestracji w systemie IRK. Mogą jednak zmienić decyzję do końca trwania elektronicznych zapisów. Aby dana specjalność została uruchomiona, musi nazbierać się wystarczająca liczba chętnych.
W tym roku białostocki uniwersytet oferuje aż 31 kierunków studiów. Nowością są: kognitywistyka i komunikacja, filozofia i etyka, logistyka – na studiach I stopnia oraz kryminologia, bezpieczeństwo narodowe, filologia rosyjska – przekładoznawstwo oraz filologia angielska na studiach II stopnia. Obecnie trwają również przygotowania do utworzenia europeistyki na Wydziale Ekonomiczno-Informatycznym w Wilnie.
Największa uczelnia w regionie przygotowała na studiach stacjonarnych I, II stopnia oraz jednolitych magisterskich łącznie ponad 3800 miejsc. Rekrutacja prowadzona jest także na studiach niestacjonarnych – tu limitów przyjęć nie ma.
Zobacz też: Rusza rekrutacja na Uniwersytet w Białymstoku
justyna.k@bialystokonline.pl