Kobiety Wschodu IV

dodane dnia: 2023-07-11 przez: Dali01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Kobiety Wschodu IV
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2023-08-27
Organizatorzy zapraszają na "Kobiety Wschodu IV".

Wydarzenie odbywa się w ramach festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar.

Czwarta edycja koncertu plenerowego pt. "Kobiety Wschodu" odbędzie się pod hasłem "Belive in More". Po raz pierwszy w historii Białegostoku koncerty zostaną wykonane na tarasie Pałacu Branickich. Wydarzenie odbędzie się podczas Festiwalu Wschód Kultury /Inny Wymiar. Ideą koncertu jest prezentacja muzyki i sztuki kobiet, które mieszkają i tworzą w Białymstoku oraz reprezentują różne kultury. W tym roku organizatorzy pragną położyć akcent na integrację miast ściany wschodniej tj. Białystok, Lublin i Rzeszów.

Joanna Zubrycka - pomysłodawczyni i realizatorka koncertu zaprosiła artystki, które będą reprezentowały różne gatunki muzyczne, współistniejące ze sobą na wschodzie Polski, ukazując jego różnorodność.

Muzyka zaprezentowana na koncercie będzie charakteryzowała się współczesnym brzmieniem, będzie to przekrój gatunków od dream popu, chillwave, r&b, hip - hop, ambient, atmosphferic, progresive rock, dark folk, astrovibe.

Historia koncertu Kobiety Wschodu udowodniła, że warto kierować się maksymą "Believe in More" - wierzyć w więcej. Koncert, który miał się nie odbyć z powodu licznych trudności, ostatecznie otrzymał wsparcie ze strony miasta Białystok. Historia pokazuje, jak połączenie determinacji, wiary i wsparcia może przekształcić trudności w możliwości. Wierzenie w więcej to również odkrywanie nowych możliwości. Koncert "Kobiety Wschodu" mógł być tylko lokalnym wydarzeniem, ale stał się platformą łączącą sztukę kobiet wschodu. Na dotychczasowych edycjach zaprezentowało się już około 100 artystek reprezentujących takie dziedziny jak: muzyka, moda, rzeźba, mapping, sztuka, performance, taniec.

Historia koncertu "Kobiety Wschodu" jest inspirującym przykładem tego jak Wiara w więcej sprawia, że jesteśmy bardziej otwarci na możliwości i gotowi podjąć ryzyko, aby osiągnąć nasze cele. Koncert Kobiety Wschodu udowodnił, że wierzenie w więcej jest kluczem do osiągnięcia nie tylko artystycznych sukcesów, ale także wzmocnienia społeczności i wzrostu kultury. So - Belive in more!


Zaplanowane występy:

Feral Atom - W jej onirycznych kawałkach łatwo przepaść i w mgnieniu oka trafić w pełne spokoju, bajkowe miejsca. To artystka i producentka łącząca muzykę dream popową z eterycznymi gitarowymi brzmieniami, odrobiną dark folku, elektroniki i psychodelii. W 2021 roku dołączyła do wytwórni Tygrysy Records.

Jej głównym środkiem wyrazu jest gitara, jednak Ola wyczarowuje wszystkie dźwięki, które słyszycie w jej utworach. Inspirują ją artyści, którzy bezkompromisowo dążą do zmaterializowania swoich wizji. Tłumacząc emocje na dźwięki stara się dotrzeć do najwrażliwszych zakamarków ludzkiej duszy.

Pod pseudonimem Feral Atom kryje się Ola Beręsiewicz, zdolna i samowystarczalna mieszkanka Białegostoku. Dawno temu, zafascynowana muzyką alternatywną, Ola sięgnęła po gitarę elektryczną i do dziś to ona jest najważniejszym przekaźnikiem jej pomysłów. Jej warsztat pracy tworzą także komputer i klawisze AKAI, a my, w konsekwencji, otrzymujemy przestrzenne, dream popowe dźwięki, atmospheric / dream pop / alternative.

Feral Atom zaserwuje wam miks elektroniki, dark folku i psychodeliki. Artystka wyniosła miłość do muzyki z wypełnionego dźwiękami domu, dzisiaj zaś całkowicie samodzielnie tworzy własne kompozycje.




ANGELENA - nowa, wyrazista energia na polskiej scenie muzycznej. Kosmos, astrovibe, romantyzm, siła, ekstrawagancja i głębia – tak opisuje swoje artystyczne "ja".

Wokalistka z Lublina Angelika Majewska, która tworzy pod artystycznym pseudonimem ANGELENA niedawno wydała kolejny singiel "Kiedy Tylko Zasnę". Jest to jednocześnie zapowiedź koncepcyjnego mini-albumu. W swojej muzyce artystka inspiruje się electro oraz synth-popem, przekazując niebanalne lirycznie treści w "catchy" formie. Fascynuje ją Wszechświat i ludzkie emocje, o których metaforycznie opowiada w swoich utworach.




Aga Walczak - Raperka, wokalistka, pisarka tekstów. W 2019 roku wydała płytę "Biorę to na siebie", określonej jako Najlepsza Płyta w Plebiscycie "Werbel 2019" Polskiego Radia Rzeszów. Na płycie pojawił się producent znany bardzo dobrze ze środowiska hip-hopowego- DJ 600V. Utwór "Ostatni ratunek" plasował się wielokrotnie na 1-szym miejscu w Podkarpacka Scena Przebojów. W listopadzie 2022r. Aga Walczak wydała kolejną płytę "Sztuka myśli", która została nominowana przez Popkiler na najlepszą płytę w kategorii Klasyczna Płyta Roku.

W tym roku odniosła kolejny sukces: otrzymała nominację w Plebiscycie Osobowość Roku w kategorii Kultura. Aga Walczak to nie tylko jeden z najciekawszych, "czarnych" głosów w naszej rodzimej rap grze, ale również jedne z najlepiej złożonych technicznie linijek, których autentyczność tworzy solidną przeciwwagę do wątpliwych treści, królujących obecnie w rapowych rankingach.

Jej kompozycje to smaczne połączenie rapu z partiami śpiewanymi, dzięki czemu są kompozycyjnie znacznie ciekawsze niż większość tego, co proponuje nam scena. Płyta otrzymała pierwsze miejsce w konkursie na najlepszą płytę roku "WERBEL" Polskiego Radia Rzeszów.




Miss God - Wokalistka, producentka muzyczna, kreatorka koncertu "Kobiety Wschodu". Miss God czerpie z tradycji reprezentowanej przez pieśni archaiczne (polskie, bułgarskie, ukraińskie), zaaranżowane w nowoczesnej, elektronicznej oprawie, obejmującej takie gatunki, jak: trap, drill, ambient, downtempo, experimental vocal, alternative hip - hop. Występowała na wielu festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą ( Opener Festival, Electronic Beats Festival oraz Festival Film Polska w Berlinie, Le Flux w Paryżu, Ambition Festival w Londynie).

Poprzez swoją twórczość artystka zachęca słuchaczy do refleksji, podróży w głąb siebie i eksploracji różnych stanów emocjonalnych. To artystka, która nie boi się eksperymentować, odkrywać nowe brzmienia i tworzyć przestrzeń dźwiękową pełną głębi.

Jednym z wyróżniających się elementów w muzyce Miss God jest jej zamiłowanie o przestrzeni i głębi dźwięków. Jej kompozycje są bogate w warstwy dźwięków, które płynnie przenikają się i tworzą przestrzenne tekstury dźwiękowe. W 2023 roku utwory Miss God zostały eksponatami w Muzeum Realizmu Magicznego. Utwory białostoczanki znalazły się obok dzieł Salvadora Dali.




Start o godz. 20:00.
Wstęp wolny.
Miejsce imprezy
Ogród Pałacu Branickich

1787 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39