"Nasza twierdza" to czwarty utwór na płycie "Pocztówki z miasta B.", albumie szczególnym wśród dotychczas wydanych przez Michała Ciruka i znacznie różniącym się od jego poprzednich płyt. Utwór "Nasza twierdza", podobnie jak "Pierwsza pocztówka", pokazuje nam znajome obrazy. Tym razem nie są to znane w Białymstoku miejsca, a znane postaci wybitnych i zasłużonych białostoczan takich jak Irena Białówna, Marek Citko, Jerzy Maksymiuk czy Łucja Prus. Jest w tym utworze również duma z lokalnych drużyn sportowych, a także muzyczny obraz naszej, jakże ważnej, wielokulturowości.
- Jestem dumny z bycia białostoczaninem i dumny z tego, że "Pocztówki..." przyjęły się tak dobrze - mówi Michał Ciruk. - Dziękuję również wszystkim osobom, które mi w tym pomogły i wierzę w to, że teledysk "Nasza twierdza" znajdzie szerokie grono odbiorców.
Cała płyta jest zaproszeniem do wędrówki po Białymstoku: ukazuje jego charakterystyczne miejsca, przywołuje znane osoby i mieszkańców Białegostoku, a przede wszystkim przywraca miastu i nam wszystkim wspomnienia. Zmusza słuchacza do refleksji o mieście i jego historii, z nostalgią przywołuje wspomnienia młodzieńczych lat.
W dotychczasowym dorobku Michała Ciruka znajdują się m.in. album "Zapracowany obibok 2" (Reformat4, 2011), "Plastikowy kosmos" (Step Records, 2013), "Głodni z natury" (Step Records, 2013) oraz "Niewidzialny celebryta" (Step Records, 2014). Michał Ciruk to nie tylko zdolny raper, twórca, który reprezentuje Białystok i jest rozpoznawalny w Polsce. To również autor rysunków i obrazów oraz poeta.
Projekt został zrealizowany m.in. dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Białegostoku.
anna.d@bialystokonline.pl