Jest forma. Wigry zgarnęły 4. komplet punktów z rzędu

2022.05.15 19:16
W 33. kolejce piłkarskiej eWinner II ligi Wigry Suwałki zagrały w Krakowie z Garbarnią. Biało-Niebiescy zwyciężyli delegacyjny bój 2:0.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Wigry Suwałki

Suwalskie Wigry nie zwalniają tempa. Nie tak dawno podopieczni Grzegorza Mokrego pokonali Motor Lublin (3:2), GKS Bełchatów (walkower 3:0) oraz rezerwy Lecha Poznań (2:0), a w niedzielę (15.05) podlaski II-ligowiec rozprawił się też z Garbarnią.

Rozgrywane w Krakowie starcie nie było wielkim widowiskiem. Gospodarze mieli ogromne problemy, by stworzyć sobie jakieś lepsze sytuacje strzeleckie, a i Wigry w ataku straszyły tylko sporadycznie. Na szczęście w kluczowych momentach piłkarzom z Suwałk noga nie drżała i mecz zakończył się triumfem Biało-Niebieskich 2:0. Wynik spotkania tuż przed przerwą otworzył Mariusz Rybicki, który świetnie przymierzył z dystansu, a następnie - już w 82. minucie - do siatki przeciwników trafił wprowadzony w drugiej połowie Kacper Michalski. 22-latek wpisał się na listę strzelców, wykonując efektowne uderzenie lobem.

W następnej kolejce Wigry zmierzą się u siebie ze znajdującą się w strefie spadkowej Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Później przyjdzie z kolei pora na baraże. Pierwszym rywalem suwalczan podczas decydującej walki o awans będzie Motor Lublin lub Ruch Chorzów.

Garbarnia Kraków - Wigry Suwałki 0:2 (0:1)
Bramki: Mariusz Rybicki 45, Kacper Michalski 82

Garbarnia Kraków: Aleksander Kozioł - Patryk Warczak (54' Daniel Morys), Jakub Banach, Donatas Nakrosius, Mateusz Bartków - Kacper Rogoziński (65' Grzegorz Marszalik), Kacper Duda, Mateusz Nowak (65' Mateusz Duda), Wiktor Szywacz (84' Damian Derenda), Michał Feliks - Michal Klec (54' Kamil Kuczak)

Wigry Suwałki: Matthew Korziewicz - Bojan Gvozdenović, Tomasz Lewandowski, Michał Ozga, Bartosz Prętnik (86' Eryk Matus) - Mariusz Rybicki (72' Denis Gojko), Bartłomiej Babiarz (62' Mikołaj Łabojko), Werick Caetano, Mateusz Sowiński (62' Patryk Mularczyk), Kosei Iwao - Mateusz Lewandowski (62' Kacper Michalski)