W sobotę (25.02) ruszył pilotażowy projekt edukacyjny pod nazwą Young Product Specialist. Politechnika Białostocka jest pierwszą uczelnią w Polsce, gdzie dzięki firmie Johnson & Johnson Medical Device studenci mogli w sposób praktyczny poznać szeroką gamę najnowocześniejszych rozwiązań z dziedziny traumatologii i ortopedii, chirurgii kręgosłupa, chirurgii tkanek miękkich oraz interwencyjnych metod leczenia arytmii.
Zajęcia prowadzone były przez pracowników firmy Johnson and Johnson. Projekt współorganizuje Studenckie Koło Naukowe ORTHOS.
- Takie warsztaty mogą dać studentom przede wszystkim przeniesienie teorii do praktyki. Tego, co jest pokazywane na zajęciach, będą mogli dzisiaj dotknąć, zobaczyć, jak to działa i wykonać w praktyce - mówi dr hab. Jarosław Sidun, opiekun koła ORTHOS.
Jednym z organizatorów warsztatów ze strony firmy był Adrian Chodorowski, absolwent Politechniki Białostockiej:
- Sam niedawno ukończyłem tę uczelnię i wiem, jak ważne jest wsparcie i pokazanie kierunków młodym ludziom. Chcielibyśmy dzisiaj pokazać najnowsze rozwiązania z dziedziny medycyny, ale też przedstawić zaplecze biznesowe, które jest niezbędne w codziennej pracy - jak zarządzanie sobą w czasie czy radzenie sobie ze stresem.
W warsztatach wzięło udział 75 studentów z kierunku inżynieria biomedyczna, którzy wydali się być bardzo zainteresowani tym, co spotka ich na warsztatach.
- To jest pierwsza możliwość, żeby mieć kontakt z pracownikami firmy medycznej i dowiedzieć się, co oni robią po studiach, a na uczelni niekoniecznie dowiadujemy się, co możemy robić w przyszłości - mówi Gabriela.
- Na razie szukamy pomysłu na własne życie i myślimy, że takie warsztaty mogą nam pomóc i wskazać drogę na przyszłość - wtóruje koleżance Iwona.
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl