PlusLiga. Ślepsk przegrał pierwszy mecz przed własną publicznością

2024.10.02 08:37
W 4. kolejce siatkarskiej PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki podejmował w swojej hali ekipę Trefla Gdańsk. Po czterech wyrównanych setach ze zwycięstwa cieszyli się goście z Pomorza.
Fot: Ślepsk Malow Suwałki

Ślepsk sezon 2024/2025 zaczął bardzo efektownie, bo od dwóch zwycięstw, ale teraz bilans suwalczan się wyrównał. Kilka dni temu Biało-Niebiescy przegrali bowiem na wyjeździe ze Stilonem Gorzów Wielkopolski, a we wtorkowy (1.10) wieczór podopieczni Dominika Kwapisiewicza polegli też z Treflem Gdańsk. Tym razem u siebie.

Mecz od początku był bardzo zacięty. Nie brakowało długich wymian, były też spektakularne ataki i świetne obrony. Ogólnie rzecz biorąc, spotkanie stało na wysokim poziomie, ale zwycięzca potyczki mógł być tylko jeden. Z triumfu cieszyli się siatkarze Trefla, którzy pokonali gospodarzy 3:1. Ekipa z Gdańska w pierwszym secie wygrała 25:23, a w trzecim i czwartym 27:25 i 25:21. Biało-Niebiescy lepsi okazali się tylko w drugiej partii, która zakończyła się wynikiem 25:22.

- Bardzo ciężko na gorąco stwierdzić, co zadecydowało o naszej porażce. Musiałbym obejrzeć na spokojnie mecz i przejrzeć statystyki. Na pewno możemy grać lepiej zagrywką i robić większą szkodę przeciwnikom, popełniać w tym elemencie mniej błędów. Kilka razy zanotowaliśmy asy serwisowe, ale wiem, że możemy mieć ich więcej, bo posiadamy duży potencjał w tym elemencie gry. Szkoda, bo ten wynik mógł być 3:1 dla nas. Cztery sety były na styku, zabrakło detali, ale jakich konkretnie, to trzeba ocenić już na spokojnie - w ten sposób wtorkową potyczkę skomentował Bartosz Firszt, przyjmujący Ślepska.

W następnej kolejce suwalczanie zmierzą się na wyjeździe z PGE GiEK Skrą Bełchatów. Mecz ten zaplanowany jest na sobotę (5.10).