Igrzyska olimpijskie. Aleksandra Pietruk poza finałem

2024.08.01 16:09
Trwają igrzyska olimpijskie w Paryżu. W czwartkowe (1.08) popołudnie odbyły się eliminacje strzelania z karabinu na 50 metrów z trzech postaw. Wzięła w nich udział Aleksandra Pietruk z Kalibra Białystok, która jednak do wielkiego finału nie awansowała.
Fot: Adam Ludwiczak/UM Białystok

Piątkowy (2.08) finał strzelania z karabinu na 50 metrów z trzech postaw rozegrany zostanie bez udziału Aleksandry Pietruk. Zawodniczka Kalibra Białystok zdobyła w eliminacjach 582 punkty na 600 możliwych, ale taki wynik nie wystarczył do tego, by Polka zameldowała się w finale. Pietruk w stawce 32 zawodniczek zajęła miejsce numer 20.

Eliminacje wygrała Amerykanka Sagen Maddalena (593 pkt), druga była Chinka Qiungyue Zhang (593 pkt), a trzecie miejsce wywalczyła Szwajcarka Chiara Leone (592 pkt).

W grze o medale Aleksandry Pietruk, która w poszczególnych pozycjach (klęcząc, leżąc, stojąc) zdobyła odpowiednio 192, 197 i 193 punkty, już nie ma, ale szansę na olimpijski krążek wciąż posiada Natalia Kochańska. Druga z Polek z rezultatem 589 punktów zajęła w eliminacjach szóste miejsce.