Obaj tworzą w Grodnie, mieście, nad którym górują wieże nie tylko starych kościołów. Popularność przedstawień owych baszt widzimy również w twórczości zaproszonych artystów. Wieża występuje jako symbol graficzny lub jako motyw zdobny w malarstwie A. Silvanovicha, również jako temat rzeźb W. Pantieliejewa. Dodatkowo, w jednej z opisywanych wież mieści się pracownia artystów, która jest równocześnie miejscem spotkań oraz swego rodzaju centrum artystycznego świata Grodna.
Prezentowane w Galerii Agart prace obejmują najnowszy dorobek artystów, najlepiej prezentujące styl każdego z nich. Malarstwo Aleksandra Silvanovicha, prezentowane już wcześniej w galerii, cieszy się niezwykłym zainteresowaniem. Niewielkie prace, bogate w detal, urzekają. Artysta pokazuje mityczny świat znany z legend i przypowieści. Nie tylko tematyka, lecz również bogactwo symboli ukazywanych w pracach wzbogaca twórczość Silvanovicha. Monumentalne prace są niejako zwieńczeniem twórczości artysty - pokazują one symbol i detal przekształcone niejako do znaku graficznego. Przetworzenie to sprawia iż obrazy wydają się być zapisane w mitycznym języku pełnym magii i mistyki.
Rzeźbiarska twórczość Włodzimierza Pantelejewa to bogactwo kształtów i faktur. Rzeźbiarz nieustannie poszukuje nowych tematów, przez co jego twórczość jest bardzo różnorodna. Artysta doskonali techniki, używa różnorodnych materiałów w swych pracach. Ciekawe ich zestawienia, jak np. połączenie drewna i kamienia, urozmaica rzeźby, nadaje im współczesny wydźwięk.
Wernisaż wystawy w czwartek, 17 listopada o godz. 18 w siedzibie Galerii Sztuki Agart przy ul. Jurowieckiej 34.