Obywatele Unii Europejskiej podróżując na Ukrainę w celu turystycznym, nie potrzebują wizy - wystarczy ważny paszport. Na granicy każdy otrzymuje, tzw. dokument migracyjny (rejestracyjny, tzw. migracijna kartoczka). Na jego podstawie może przebywać przez 90 dni legalnie na terytorium Ukrainy. Dwa egzemplarze dokumentu należy wypełnić drukowanymi literami. Jeden oddajemy celnikowi, drugi musimy mieć zawsze ze sobą aż do wyjazdu z kraju. Do Polski obywatele UE mogą wjechać na podstawie ważnego dokumentu potwierdzającego tożsamość, np. dowodu osobistego. Osoby spoza Unii muszą mieć paszport oraz wizę (jeżeli jest wymagana).
Każdy właściciel pojazdu przekraczając granicę ukraińską musi mieć Zieloną Kartę. W obu krajach każdy pasażer musi mieć zapięte pasy. Maksymalny poziom alkoholu we krwi wynosi 0,2 promila (Polska), 0 promila (Ukraina).
Do miast gospodarzy rozgrywek piłkarskich można dotrzeć także koleją. W Polsce można wybrać między pociągiem tańszym pospiesznym (TLK) czy regionalnym (Interregio), droższym - ekspresem (EIC). Różnią się ceną biletu, długością podróży oraz możliwością zarezerwowania miejsca. Pociągi na Ukrainie dzielą się na pociągi dalekobieżne (sypialne lub ekspresy) oraz lokalne (tzw. elektropoyezd). Te ostatnie są mniej wygodne i jeżdżą na krótszych trasach. Pociągi dalekobieżne dzielą się na różne kategorie w zależności od ilości miejsc sypialnych w przedziale. Klasa ekonomiczna (platzkart) oznacza wagon sypialny bezprzedziałowy.
Rezerwując miejsce sypialne, warto pamiętać, że są numerowane - parzyste znajdują się u góry, nieparzyste - na dole. Po wejściu do pociągu oddaje się bilet konduktorowi - 30 minut przed przyjazdem do celu informuje nas o tym, że zbliża się stacja, na której musimy wysiąść oraz oddaje bilet.