Celem głównym projektu było wyeliminowanie barier, które utrudniają dzieciom niewidomym i słabowidzącym dostęp do placówek edukacyjno-kulturalnych oferujących zajęcia teatralne. Wszystkie działania podejmowane w ramach projektu przyczyniły się przede wszystkim do podniesienia zakresu wiedzy w dziedzinie pracy scenicznej z dzieckiem niewidomym lub słabowidzącym. Dzieci z niepełnosprawnością wzroku uzyskały szansę uczestnictwa w dostępnych - przyjaznych im zajęciach teatralnych, w których brały udział wraz z dziećmi widzącymi.
W ramach projektu zorganizowane zostało 3-dniowe szkolenie, które obejmowało: wykład o audiodeskrypcji prowadzony przez Barbarę Szymańską i Tomasza Strzymińskiego z Fundacji Audiodeskrypcja, spektakl z audiodeskrypcją pt. "Odkrywanie świata" w wykonaniu dziecięcej grupy teatralnej MiniAmulet w reżyserii Małgorzaty Sienkiewicz oraz warsztaty - praca głosem, animacja lalką lub przedmiotem, tworzenie maski teatralnej lub lalki - prowadzone m.in. przez Krzysztofa Zemło, Adama Walnego, Dorotę Baranowską i Tomasza Bogdana Rynkowskiego
W szkoleniu wzięło udział 20 osób - przedstawicieli 13 instytucji kulturalnych z terenu powiatu białostockiego, 20 dzieci (w tym 15 słabowidzących) oraz 3 obserwatorów.