Dni Miasta Białegostoku

dodane dnia: 2022-06-09 przez: kul57
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Dni Miasta Białegostoku
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy:
2022-06-24 - 2022-06-26
Dni Miasta Białegostoku odbędą się w dniach 24-26 czerwca.

PROGRAM:

Piątek (24.06), godz. 19:00

Rynek Kościuszki
wstęp wolny

Harmonogram:

19:00 Sara James
20:00 Feel
21:30 Sylwia Grzeszczak

Sara James to objawienie polskiego rynku muzyki młodzieżowej 2021 roku. Przygodę ze śpiewaniem zaczęła w wieku sześciu lat. W 2020 stanęła na podium World Talent Show oraz zdobyła Srebrny Mikrofon w finale Lubuskiego Festiwalu Piosenki Pro Arte.

W 2021 roku wzięła udział w czwartej edycji programu „The Voice Kids”; po fenomenalnych przesłuchaniach w ciemno dołączyła do drużyny prowadzonej przez Tomsona i Barona, pod których kierownictwem przeszła przez wszystkie rundy eliminacyjne, dotarła do finału i ostatecznie wygrała cały program.

W 2021 roku Sara uczestniczyła w programie „Szansa na sukces Eurowizja Junior”, wyłaniającym reprezentanta Polski w 19. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Paryżu; zakwalifikowała się do finału, w którym wykonała m.in. autorski utwór „Somebody”, za który otrzymała największe poparcie telewidzów oraz jurorów, dzięki czemu została reprezentantką Polski w tym prestiżowym międzynarodowym konkursie, gdzie ostatecznie zajęła drugie miejsce.

Katowicki kwartet FEEL powstał w roku 2005, założony przez wokalistę, kompozytora, autora tekstów i gitarzystę Piotra Kupichę. Oprócz niego zespół tworzą: Michał Nowak (basista), Łukasz Kożuch (instrumenty klawiszowe) oraz Michał Opaliński (perkusista) i w takim niezmiennym składzie komponują razem do dnia dzisiejszego. Muzycznie oscylują pomiędzy rockiem a popem.

Grupa zadebiutowała w roku 2007 singlem „A gdy jest już ciemno”:. Utwór został zauważony przez dziennikarzy muzycznych.

Pierwszy krążek zespołu zatytułowany po prostu „Feel” wydany został przez EMI MUSIC Poland w 2007 roku. Album sprzedał się w nakładzie ponad 300 000 tys. egzemplarzy i uzyskał status diamentowej płyty.
„Feel 2” – drugi album zespołu wydano w 2009 roku. Już w pierwszym dniu swej premiery osiągnął status złotej płyty, a w kolejnych miesiącach od ukazania się w sprzedaży pokrył się platyną. Singlem promującym album został utwór „Pokaż mi niebo”.

18 października 2011 do sklepów muzycznych trafił nowy krążek zespołu Feel. Wydawnictwo zatytułowane „Feel 3” zawierało 10 nowych utworów.
W 2016 roku zespół Feel obchodził 10-lecie istnienia na polskiej scenie muzycznej. Z tej okazji 25 listopada 2016 roku zespół wydał nową płytę zatytułowaną „Feel The Best”. Na płycie znajdziemy najpopularniejsze hity zespołu oraz kilka nowych utworów, w tym oczywiście singiel „Swoje szczęście znam”, za który zespół otrzymał w sierpniu Złotą Płytę.
Zespół cały czas koncertuje, a w 2021 r. obchodził 15 lecie swego istnienia.

Sylwia Grzeszczak – wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów... jednym słowem człowiek – orkiestra.

Nie jest łatwo przejść „Od przedszkola do Opola”. Popularny niegdyś program był dla wielu dzieci tylko krótką muzyczną przygodą, jednak dla 5-letniej Sylwii Grzeszczak nie było innego wyjścia – scena była jej pisana.

Sylwia ukończyła dwie szkoły muzyczne w Poznaniu i chociaż była wyróżniającą się pianistką, dobrze wiedziała że musi połączyć w sobie dwie miłości: grę i śpiew. Uczestniczyła w IV edycji programu „Idol” , gdzie jako 15-latka doszła do etapu klubowego i o mały włos nie znalazłaby się w finale.

W roku 2008 Sylwia podjęła współpracę z Liberem, który jako raper i autor tekstów szukał młodej, utalentowanej wokalistki do nowego projektu. Wspólnie szybko zdobyli polską publiczność. Single „Co z nami będzie”, „Nowe szanse” czy „Mijamy się” stały się megaprzebojami, długo utrzymując się na szczytach największych polskich rozgłośni radiowych.

Sobota (25.06), godz. 20:00

Rynek Kościuszki
wstęp wolny

Krzesimir Dębski – Przeboje Wielkiego Ekranu
Milena Lange – sopran
Damian Wilma – baryton
Krzesimir Dębski – dyrygent
Warsaw Impressione Orchestra
Laura Łącz – prowadzenie

Krzesimir Dębski – kompozytor, skrzypek jazzowy, dyrygent, aranżer i producent.

Studiował w klasie kompozycji Andrzeja Koszewskiego oraz dyrygenturę pod kierunkiem Witolda Krzemieńskiego w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Poznaniu. Od 1980, jako lider zespołu jazzowego String Connection, koncertował w Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.
W 1998 r. uzyskał w Stanach Zjednoczonych nominację do Emmy Award za muzykę do filmu Andrzeja Maleszki „Maszyna Zmian”. W 2000 r. otrzymał nagrodę Fryderyk w kategorii Kompozytor Roku oraz nagrodę Międzynarodowej Akademii Filmowej Philip Award za muzykę do filmu „Ogniem i Mieczem”. W 2001 r. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Pyrgos w Grecji nagrodzono jego muzykę do filmu „W Pustyni i w Puszczy”. Muzyka do filmu „Stara Baśń” została wyróżniona Złotą Kaczką 2003 przez czytelników czasopisma „Film”. W 2005 r. otrzymał zamówienie od hollywoodzkiej wytwórni LimeLight Films na skomponowanie muzyki do 16 filmów Charlie Chaplina z lat 1914-1917.

Krzesimir Dębski nagrał ponad 30 płyt ze swoimi kompozycjami dla wielu prestiżowych wytwórni płytowych. Od 1986 r. ograniczył działalność koncertową, poświęcając się twórczości kompozytorskiej. Skomponował ponad 50 utworów symfonicznych i kameralnych. Jest autorem muzyki do ponad 50 filmów fabularnych i dokumentalnych, tworzy także muzykę. W 1991 r. podjął również działalność dyrygencką, a jego dyskografia jako dyrygenta obejmuje już kilkanaście tytułów.

Milena Lange – absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu. Artystka o szerokim kręgu zainteresowań muzycznych. Laureatka wielu konkursów wokalnych dla młodych wykonawców. Z powodzeniem koncertuje na scenach filharmonicznych i teatralnych. Współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi oraz kameralnymi w Polsce i za granicą.

Założycielka i menadżerka orkiestry symfonicznej Warsaw Impressione Orchestra, która z powodzeniem koncertuje w salach koncertowych Polski i za granicą. Jest dyrektorem Impresariatu Artystycznego MS Promotion, który promuje gwiazdy muzyki klasycznej jak i młode talenty w Polsce i za granicą.

Damian Wilma - uczestnik Akademii Operowej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, gdzie pracuje pod kierunkiem wybitnych pedagogów, m. in.: Izabeli Kłosińskiej, Matthiasa Rexrotha i Eytana Pessena.
Współpracuje z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie, gdzie dotychczas wykonywał partię Bardosa w spektaklu „Cud albo Krakowiaki i Górale”, Papagena w „Królestwie Dnia i Nocy”, czy Szlachcica Brabandzkiego w „Lohengrinie”. Podczas studiów wykonał tytułową partię w operze „Eugeniusz Oniegin” na scenie kameralnej Opery Nova w Bydgoszczy.
Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureat konkursów wokalnych. Jest także laureatem Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla najlepszych studentów w roku akademickim 2014/2015. Finalista i laureat nagród podczas konkursów wokalnych im. Ady Sari w Nowym Sączu w 2013 oraz 2017 roku.

Warsaw Impressione Orchestra powstała w 2014 roku. Orkiestrę tworzą wyróżniający się studenci i absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz muzycy na co dzień grający między innymi w orkiestrze Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Polskiej Orkiestrze Radiowej czy Sinfonii Varsovii.

Muzycy koncertują w składzie kameralnym i symfonicznym od kilku lat, prezentując publiczności między innymi muzykę klasyczną, filmową i rozrywkową. Różnorodność programów i szeroki repertuar sprawiają, że orkiestra zapraszana jest na liczne koncerty i festiwale.
 „Impressione” to – tłumacząc z języka włoskiego – wrażenie.

Laura Łącz jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.
Na scenie teatralnej zadebiutowała 3 lutego 1978 roku rolą Kobiety w sztuce „Ballada Łomżyńska” Ernesta Brylla. W latach 1977-2000 występowała na deskach Teatru Polskiego w Warszawie. W roku 1983 otrzymała Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego.

Wystąpiła w kilkudziesięciu filmach fabularnych, telewizyjnych, serialach, przedstawieniach teatralnych i Teatru Telewizji.
Jest autorką książek dla dzieci.

Niedziela (26.06), godz. 17:00

sala Forum, ul. Legionowa 5
wstęp na zaproszenia

Uroczystość wręczenia Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Białegostoku
Reni Jusis: Je Suis Reni

Reni Jusis – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, ikona muzyki klubowej w Polsce. Jest jedną z niewielu polskich artystek, która w swej karierze nie ogranicza się tylko do jednego wizerunku i stylu, ale cały czas poszukuje i podąża za najświeższymi kierunkami w muzyce. Ma na swoim koncie 7 płyt studyjnych, 6 Fryderyków i współpracę z największymi legendami polskiej sceny muzycznej, między innymi: Michałem Urbaniakiem , Urszulą Dudziak, Ewą Bem i Marcinem Pospieszalskim.

Jej muzykę można określić jako mieszankę muzyki tanecznej i elektroniki. Jej styl charakteryzują przestrzenne aranżacje i osobiste teksty. Najlepszą wizytówką artystki są niezwykle dynamiczne i pełne energii koncerty klubowe, które łączą nowoczesny live-act z setami DJ-skimi.

godz. 17:00 - 21:30

Miejska Potańcówka w ogrodach Pałacu Branickich w Białymstoku.

W programie Dni Miasta znalazły się też:

- monodram Agnieszki Przepiórskiej-Frankiewicz „Ginczanka. Przepis na prostotę życia” (27 czerwca, godz. 19.00), organizowany przez Białostocki Ośrodek Kultury,

- wystawa rysunku Barbary Strzymińskiej-Zdanowicz „Najpiękniejsze kwiaty baroku” (wernisaż 18 czerwca podczas festiwalu Barokowe Ogrody Sztuki), organizowana przez Dom Kultury „Śródmieście”,

- Dzień Fitnessu – Park Militarny Muzeum Wojska (25 czerwca, godz. 11-17), organizowany przez Muzeum Wojska w Białymstoku i Magic Gym,

- Spotkanie z Andą Rottenberg wokół książki „From Poland with Love. Listy do Haralda Szeemanna” (23 czerwca, godz. 17), organizowane przez Galerię Arsenał,

- Wystawa Kateryna Lysovenko. Ogród cmentarny (czynna od wtorku do niedzieli w godz. 10-18, przeznaczona dla widzów dorosłych), organizowana przez Galerię Arsenał,

- Wielokulturowy Plac Zabaw (25 czerwca, godz. 14.00 – Warsztaty w Polskim Języku Migowym), organizowany przez Galerię Arsenał,
zwiedzanie w ramach ścieżki tematycznej „Losy Białegostoku i jego mieszkańców w latach 40-41” (25 czerwca, godz. 12.30, 13.30, 14.30), organizowane przez Muzeum Pamięci Sybiru,

- finisaż i oprowadzanie autorskie po wystawie Bartka Warzechy „Rdza” (26 czerwca, godz. 13.00), organizowane przez Galerię im. Sleńdzińskich,
X Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA (18-25 czerwca), organizowany przez filię Akademii Teatralnej, Białostockie Stowarzyszenie Artystów Lalkarzy i Białostocki Teatr Lalek.
Miejsce imprezy
Białystok

1540 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39