Depilacja – jaką metodę wybrać

2015.10.01 00:00
Gładkie ciało to wizytówka zadbanej kobiety i mężczyzny. Salony kosmetyczne oferują różne metody usuwania włosów, np. woskiem, pastą cukrową, metodą elektrolizy lub zabiegi urządzeniami typu IPL lub Lasery. Nie każda sprawdzi się u wszystkich.
Depilacja – jaką metodę wybrać
Fot: Salon Kosmetyczny & SPA Teresa

Woskowanie wiodącą metodą

Wosk używany w zabiegu może mieć formę miękką lub twardą. Wosk miękki jest mieszanką żywicy i wosku. W postaci półpłynnej nakładany jest na skórę szpatułką lub rolką,a następnie zrywany paskami. Metoda ta jest szybka i przystępna cenowo. Włosy po woskowaniu odrastają jaśniejsze, cieńsze i rzadsze. Minusem tej techniki jest bolesność i możliwość wrastania włosów.

Wosk twardy zawiera rozpuszczone polimery, które twardnieją na powierzchni skóry. Jest dedykowany dla wrażliwych miejsc na skórze, takich jak pachy, bikini. Wosk twardy nie przykleja się do skóry, jest mniej bolesny.

Trzeci sposób to depilacja pastą cukrową, składającą się z wody, cukru, soku z cytryny lub limonki. Polecana jest dla osób o skórze wrażliwej i alergicznej.
- W Salonie Kosmetycznym & SPA Teresa w Białymstoku polecamy pastę cukrową do depilacji twarzy z uwagi na brak podrażnienia po zabiegu - zaleca Teresa Trzcińska, właścicielka salonu.

Ostatnią z metod mechanicznych jest mało popularne nitkowanie. Włosy przed depilacją powinny mieć długość minimum 0,5 cm. Warto dzień wcześniej wykonać peeling ciała.

Kolejną metodą jest epilacja metodą elektrolizy. Wykonywana za pomocą cienkiej igiełki, przez którą przechodzi impuls elektryczny skierowany na włos. Zabieg wykonywany jest od jesieni do wiosny. Precyzyjność i czasochłonność tej metody powoduje, że jest wykorzystana w obrębie twarzy.

Trwałe usuwanie owłosienia

Do metod trwałego usuwania owłosienia zaliczamy IPL i Lasery. Urządzenia typu IPL wykorzystują siłę światła wytwarzanego przez lampę błyskową. Zabiegi należy powtarzać do kilkunastu razy, a ich skuteczność zależy od rodzaju włosa i jakości urządzenia.

Największą skuteczność mają lasery diodowe.
- W naszym salonie wykorzystujemy laser Vectus marki Palomar. Wyposażony jest on w czytnik poziomu melaniny co umożliwia dobranie indywidualne parametrów - podkreśla Teresa Trzcińska.

Jak wygląda zabieg? Partia ciała, która poddawana jest działaniu lasera, musi być w domu przed wizytą ogolona maszynką jednorazową. W gabinecie przeprowadzany jest wywiad z pacjentem i wypełnienie ankiety informacyjnej. Czas wykonywania zabiegu waha się od wielkości wybranej partii ciała. Zabieg nie jest całkowicie bezbolesny, lecz chłodząca końcówki zmniejsza negatywne odczucia. Pielęgnacja w domu opiera się na używaniu preparatów łagodzących. Zaczerwienienie może utrzymywać się do 2 dni. Po 3–4 tygodniach włosy odrastają i samoistnie wypadają. Czas między zabiegami wynosi od 6 do 12 tygodni. Efekt trwalej depilacji klienci osiągają po 4 lub 6 zabiegach.

Niezależnie od wybranej metody informujmy kosmetyczkę o wizycie w solarium lub opalaniu przed zabiegiem. O możliwych alergiach, stanach zapalnych i przyjmowanych lekach lub ziołach. Pamiętajmy, że zawsze warto zapytać osobę wykonującą o szczegóły zabiegu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]


1575 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39