Co się będzie działo w weekend w Białymstoku i regionie? [HARMONOGRAM]

2023.10.20 06:15
W ten weekend (20-22.10) w Białymstoku i regionie szykuje się masa atrakcji/ W planie są m.in. koncert Happysad, finał Rockowania 2023, występ Piotra Rubika w OiFP, wernisaż wystawy projektu SuperSTARSi, premiera nowego spektaklu "Landschaft" w Teatrze Dramatycznym, a także 12. Festiwal Kultur i Podróży Ciekawi Świata.
Co się będzie działo w weekend w Białymstoku i regionie? [HARMONOGRAM]
Fot: Materiały prasowe

IMPREZY KLUBOWE, TANECZNE, GRANIE DO PIWA:

Imprezy w Loft Club

W piątek (20 października) w Loft Club odbędzie się impreza "Zabawa na Wschodnią Nutę". Wydarzenie poprowadzi DJ Irecki, a koncerty na żywo zagrają LAILAND i SERVER. W sobotę (21 października) w Loft Club planowana jest impreza Sobota Disco Polo w LOFT CLUB. Będzie otwarty ogródek i 2 parkiety do tańca. Rozbrzmi najlepsza muzyka: disco polo, muzyka polska i hity na czasie.

Więcej informacji:
Zabawa na Wschodnią Nutę w Loft Club
Sobota Disco Polo w LOFT CLUB


Imprezy w Sześcian Pub

W piątek (20 października) w Sześcianie odbędzie się impreza "Tańcoteka dorosłego człowieka '60 '70 '80". Będzie można bawić się przy największych hitach z lat 60, 70 i 80. W sobotę (21 października) także Sześcianie będzie "Tańcoteka dorosłego człowieka - Tylko polskie hity". Tego wieczoru parkiet rozbrzmi w dźwiękach polskich hitów. Będzie można przypomnieć sobie czasy szkolnych dyskotek z lat 80.

Więcej informacji:
TAŃCOTEKA DOROSŁGO CZŁOWIEKA '60 '70 '80
TAŃCOTEKA DOROSŁEGO CZŁOWIEKA - TYLKO POLSKIE HITY


Imprezy w kompleksie JARD

W sobotę (21 października) w kompleksie JARD w Wasilkowie odbędzie się Prywatka Taneczna z muzyką na żywo. Imprezę poprowadzi zespół AKONTO. W niedzielę (22 października) w tym samym miejscu w planach jest Wieczorek Taneczny dla Nieco Starszych Nastolatków. Imprezę również poprowadzi zespół AKONTO.

Więcej informacji:
Prywatka Taneczna w Kompleksie JARD
Wieczorek Taneczny w Kompleksie JARD


Imprezy w Zmianie Klimatu

W piątek (20 października) w Zmianie Klimatu odbędzie się impreza ¡NOCHE DE MÚSICA LATINA!. Muzyką zajmie się DJ Finessee. W ciągu tej jednej nocy, Podlasie odwiedzi wszystkie najgorętsze latynoskie parkiety. W sobotę (21 października) w planach jest impreza Wehikuł: Fajna Dżaga z Ciebie jeeest. Wydarzenie przeniesie uczestników do złotych czasów muzyki pop, czyli do kolorowego okresu przełomu tysiącleci.

Więcej informacji:
¡NOCHE DE MÚSICA LATINA! SEÑOR DJ FINESEE
Wehikuł: Fajna Dżaga z Ciebie jeeest - lata 90/2000


KONCERTY:

Koncert Jesienne Nastroje, wystąpią Janusz Ochocki & Galina Markowa

W piątek (20 października) w Polskim Stowarzyszeniu Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział Białostocki odbędzie się koncert Jesienne Nastroje. Wystąpią Janusz Ochocki i Galina Markowa. Janusz Ochocki to twórca wielu dziedzin artystycznych, od poezji po muzykę, rzeźbę i ilustracje, a także zdobywca licznych wyróżnień poetyckich. Galina Markowa to z kolei pianistka, która wzbogaciła polską scenę muzyczną i edukacyjną swoim wyjątkowym talentem.

Więcej informacji: Koncert Jesienne Nastroje, wystąpią Janusz Ochocki & Galina Markowa


Koncert Pull The Wire

W piątek (20 października) w Pubie Sześcian odbędzie się koncert Pull The Wire. To pochodzący z Żyrardowa zespół, który mocno nawiązuje do punk rocka. Ich teksty są proste, bez fałszywego poetyzmu, mówią o sprawach codziennych, zarówno ważnych, jak i mniej istotnych, z nutką niewybrednych żartów i kuflowego humoru. Na scenie potrafią zagrać tak, że zarówno oni, jak i ich fani opuszczają koncert w przepoconych koszulkach. To będzie wyjątkowe wydarzenie, które z pewnością dostarczy mnóstwo zabawy i rockowego ducha.

Więcej informacji: Koncert Pull The Wire


Koncert Happysad

W piątek (20 października) na scenie Zmiany Klimatu wystąpi zespół Happysad. To jeden z najpopularniejszych polskich formacji muzycznych, który został założony w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Zespół może pochwalić się ponad 1300 koncertami w całym kraju oraz 5 platynowymi i 3 złotymi płytami. Ich debiutancki album "Wszystko jedno" ukazał się w lipcu 2004 roku, a rok później wydali "Podróże i pod prąd". Premiera trzeciego albumu, "Nieprzygoda", odbyła się podczas festiwalu SKARfest w 2007 roku i zyskała pierwsze miejsce na liście OLIS, najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Koncert Happysad to niepowtarzalna okazja, by doświadczyć ich muzyki na żywo.

Więcej informacji: Koncert Happysad


Koncert szantowy - Sylwester Karnafel

W sobotę (21 października) w Pubie Sześcian odbędzie się koncert szantowy, a na scenie zagra Sylwester Karnafel. To lider zespołu Kochankowie Sally Brown, który w muzyczny sposób opowie o morzu, ludziach i marynarzach.

Więcej informacji: Koncert szantowy - Sylwester Karnafel


"Na Słowiańską Nutę" - koncert Jurija Tokara

W niedzielę (22 października) w Pubie Sześcian odbędzie się koncert Jurija Tokara w hołdzie ogarniętej wojną Ukrainie o nazwie "Na Słowiańską Nutę". Jurij Tokar to ukraiński lekarz i bard, przez wiele lat związany z Lwowem. Od 1998 roku mieszka i występuje w Polsce, zachwycając publiczność swoim serdecznym podejściem i wyjątkowym talentem muzycznym. W ramach koncertu Jurij wykona ukraińskie dumki, romanse, ballady, a także utwory Bułata Okudżawy, akompaniując na gitarze, harmonijce ustnej i tamburynie. Jego wokal i emocjonalne przekazy poruszają głęboko serca i dusze słuchaczy. To wydarzenie ma na celu wsparcie Jurija, jego rodziny i rodaków na Ukrainie, łącząc serce i muzykę w jednym hołdzie Ukrainie.

Więcej informacji: Koncert Jurija Tokara


Rockowania 2023. Finał w Spodkach i koncert QUO VADIS

W niedzielę (22 października) w Spodkach Podlaskiego Instytutu Kultury odbędzie się finał Rockowania 2023. Na scenie o finałową nagrodę zawalczą zespoły: Polski Związek Gitów na Wolności, Psychoanaliza, Kreha, Rusted Teeth, Osyda, Shangri-la oraz Dół. Rockowania to największy przegląd zespołów rockowych w regionie, dający szansę amatorskim zespołom z województwa podlaskiego na zaistnienie i znalezienie swojej publiczności. Gwiazdą wieczoru będzie znany i ceniony zespół metalowy QUO VADIS.

Więcej informacji: Rockowania 2023. Finał w Spodkach i koncert QUO VADIS


Koncert Darii ze Śląska

W niedzielę (22 października) w Zmianie Klimatu wystąpi Daria ze Śląska. Jej twórczość to połączenie bezpośrednich i silnych tekstów, które tworzyła wspólnie z Agatą Trafalską, z różnorodnym brzmieniem dostarczanym przez utalentowanych muzyków, takich jak Olek Świerkot, Paweł Krawczyk, Bartek Tyciński, Hubert Zemler, Pat Stawiński, Kuba Staruszkiewicz, Kamil Pater, Tomek Kasiukiewicz oraz przedstawiciele młodego pokolenia, jak Kuba Dąbrowski i Żenia Shadziul. Daria, która jest ufna, lecz cierpi na niezdecydowanie, stworzyła album pełen emocji i introspekcji. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne tej jesieni, które warto zobaczyć, szczególnie dla tych, którzy cenią mocne teksty i różnorodne brzmienia.

Więcej informacji: Koncert Daria ze Śląska


KONCERTY MUZYKI POWAŻNEJ:

Piotr Rubik w Operze i Filharmonii Podlaskiej

W piątek (20 października) na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej wystąpi Piotr Rubik wraz z Orkiestrą i Chórem OiFP. W ramach wydarzenia Piotr Rubika wykona swoje słynne oratorium "Tu Es Petrus" z librettem autorstwa Zbigniewa Książka. Oratorium to dzieło o charakterze religijnym, zadedykowane Papieżowi Janowi Pawłowi II, inspirowane cytatami z Biblii. Koncert ma być hołdem wobec wiary w potęgę i trwałość Kościoła oraz zachęca do pogłębienia duchowości. Wydarzenie odbywa się w ramach 41. Dni Kultury Chrześcijańskiej, zorganizowanych przez Klub Inteligencji Katolickiej w Białymstoku pod hasłem "Wiara czy Rozum. Fałszywy Dylemat", i cieszy się honorowym patronatem Ks. Abpa Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego.

Więcej informacji: Piotr Rubik wystąpi w Białymstoku. Kiedy koncert?


XVII Białostocki Festiwal Młodych Organistów

W piątek (20 października) w ramach XVII Białostockiego Festiwal Młodych Organistów odbędą się przesłuchania II części obu grup, ogłoszenie wyników, rozdanie nagród, a także Koncert laureatów w Auli Organowej ZSM. Wydarzenie jest prezentacją młodych artystów oraz okazją do zaprezentowania gry organowej mieszkańcom całego miasta.

Więcej informacji: XVII Białostocki Festiwal Młodych Organistów


Festiwal Sztuk Dawnych im. Izabeli Branickiej

W sobotę (21 października) w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku odbędzie się koncert kameralny - "Seria niefortunnych zdarzeń - Muzyczna historia średniowiecznej Szkocji". Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu Sztuk Dawnych im. Izabeli Branickiej.

Festiwal Sztuk Dawnych im. Izabeli Branickiej to wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które skupia się na prezentacji kultury, sztuki i muzyki dawnej. Festiwal nawiązuje do bogatej historii kulturalnej Białegostoku oraz mecenatu Izabeli Branickiej, siostry ostatniego króla Polski. Jego głównym celem jest wiernie rekonstruować dzieła z przeszłości, wykorzystując dawne techniki wykonawcze i instrumenty historyczne. Festiwal obejmuje różnorodne wydarzenia, od koncertów rekonstrukcyjnych po spektakle baletowe, prezentując zarówno twórczość z XVIII wieku, jak i wcześniejszych epok.

Więcej informacji: Festiwal Sztuk Dawnych im. Izabeli Branickiej


WYSTAWY, WERNISAŻE, WYDARZENIA ARTYSTYCZNE:

SuperSTARSi z pokolenia na pokolenie w Europejskim Dniu Seniora

W piątek (20 października) w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się wernisaż wystawy "SuperSTARSi z pokolenia na pokolenie w Europejskim Dniu Seniora". Wydarzenie będzie podsumowaniem projektu SuperSTARSi. Na ekspozycji będzie można zobaczyć m.in. fotografie uczestników.

Więcej informacji: SuperSTARSi z pokolenia na pokolenie w Europejskim Dniu Seniora


KINO, TEATR:

Kino Helios

W piątek (20 października) można wybrać się do kin Helios na premiery filmów:

"Czas krwawego księżyca". To najnowsza produkcja reżysera Martina Scorsese, znanego m.in. z "Wilka z Wall Street". Fabuła skupia się na tajemniczych zaginięciach członków plemienia Osagów, którzy zamieszkują obszary związane z złożami ropy naftowej w Oklahomie. W produkcji pojawi się wątek śledzenia sprawy przez nowo utworzoną agencję federalną FBI pod kierownictwem agenta J. Edgara Hoovera. Film eksploruje tajemnicze wydarzenia, konflikty etniczne oraz działania agencji rządowej w kontekście tej zagadkowej historii na tle przemysłu naftowego w Stanach Zjednoczonych.

"Sposób na ducha". Produkcja skupia się na opowieści o Sir Simonie Canterville, duchu nawiedzającym swój rodzinny dom przez ostatnie 300 lat. Gdy do rezydencji wprowadza się nieustraszona amerykańska rodzina, duch nie może ich przestraszyć i postanawia nawiązać kontakt z Virginią, najstarszą córką nowych mieszkańców. Razem wyruszają w podróż do magicznego ogrodu, aby rozwikłać tajemnicę 300-letniej klątwy ducha. Jeśli im się to uda, duch Canterville'a odzyska wolność, w przeciwnym razie oboje zostaną uwięzieni na całą wieczność. Reżyserią filmu zajęli się Kim Burdon i Robert Chandler.

"Różyczka 2". To historia Joanny Warczewskiej, która po tragicznym zamachu terrorystycznym traci swojego ukochanego męża oraz staje w obliczu szantażu, gdy ktoś grozi ujawnieniem kompromitujących dokumentów z przeszłości jej rodziny. W wyniku tych dramatycznych wydarzeń, Joanna postanawia stawić czoła szantażystom i odkryć tajemnice swojej przeszłości. W tym trudnym procesie odgrywają istotne role tajemniczy agent, wpływowy polityk oraz przyjaciel z przeszłości. Rozwinięcie tej intrygi może wpłynąć na losy milionów ludzi, a Joanna musi działać szybko, aby odzyskać kontrolę nad swoim życiem i rozwikłać skomplikowaną zagadkę.

Repertuary:
REPERTUAR Kina Helios w Alfa Centrum 20-26 października
REPERTUAR Kina Helios w Atrium Biała 20-26 października
REPERTUAR Kina Helios w Galerii Jurowieckiej 20-26 października


Recital Jana Kondraka z Lubelskiej Federacji Bardów w Nie Teatrze

W piątek (20 października) w Nie Teatrze odbędzie się recital Jana Kondraka z Lubelskiej Federacji Bardów. Jan Kondrak jest uznawany za jednego z najważniejszych głosów w polskiej muzyce bardowskiej. Jest także cenionym autorem i kompozytorem, a oprócz tego absolwentem polonistyki w UMCS oraz współzałożycielem Lubelskiej Federacji Bardów, z bogatym dorobkiem artystycznym, w tym udziałem w licznych projektach muzycznych i widowiskach estradowych. Jego koncert będzie wyjątkową okazją do usłyszenia jego interpretacji klasyki piosenki, a także utworów własnych.

Więcej informacji: Bard, Bóg i piosenki legend na jednej scenie. Nowości w Nie Teatrze


Spektakl "Skąpiec"

W piątek (20 października) na scenie Kina Ton odbędzie się spektakl "Skąpiec". Głównym bohaterem sztuki jest Harpagon, który tak bardzo kocha swoje bogactwo, że nie potrafi się nim dzielić z najbliższymi, co prowadzi do zabawnych sytuacji. Mimo prób kontrolowania małżeństwa swoich dzieci, jego plan się nie udaje, gdyż każde z nich zakochuje się w kimś innym. Dodatkowo, "ktoś ukradł" Harpagonowi skrzynkę pełną złota, co wzbogaca fabułę spektaklu. To ponadczasowe dzieło, które nadal bawi i zachowuje aktualność.

Więcej informacji: Spektakl "Skąpiec"


Babski Kabaret, czyli "Old Spice Girls"

W sobotę (21 października) w Nie Teatrze odbędzie się Babski Kabaret, czyli "Old Spice Girls". To spektakl kabaretowy, który zapewnia dawkę śmiechu i rozrywki dla widzów. Główne role w tym widowisku grają Emilia Krakowska, Barbara Wrzesińska i Lidia Stanisławska. Program kabaretowy oferuje zabawne monologi, dowcipy, piosenki i improwizacje, które są autorstwa znanych satyryków, takich jak Maria Czubaszek, Zbigniew Korpolewski i Krzysztof Jaroszyński. To niemal półtoragodzinne wydarzenie nawiązuje do tradycji literackiego kabaretu, łącząc elementy skeczu, monologu i piosenki w humorystyczny sposób, zapewniając widzom wspaniały wieczór pełen rozrywki i śmiechu. Niezależnie od płci, każdy może cieszyć się tym kabaretem.

Więcej informacji: Babski Kabaret, czyli "Old Spice Girls"


An Act Of God - boska komedia z Teatru Druga Strefa z Warszawy w Nie Teatrze

W sobotę (21 października) w Nie Teatrze odbędzie się komedia "An Act Of God" - boska komedia z Teatru Druga Strefa z Warszawy. To niezwykła sztuka, stworzona przez amerykańskiego twórcę Davida Javerbauma, znanego między innymi z serialu "The Kominsky Method", która opowiada o Bogu, który postanawia przekazać ludziom nowe dziesięć przykazań. Czy Bóg będzie tradycyjnym, wymagającym starcem, czy może ma coś nowego do zaproponowania? Przedstawienie obiecuje rozśmieszyć i skłonić do myślenia, a także zachwyci widzów znakomitą obsadą aktorska.

Więcej informacji: Bard, Bóg i piosenki legend na jednej scenie. Nowości w Nie Teatrze


"Landschaft" - nowy spektakl Teatru Dramatycznego w Białymstoku

W sobotę (21 października) i niedzielę (22 października) na scenie Uniwersyteckiego Centrum Kultury w Białymstoku odbędzie się prezentacja "Landschaft", czyli nowej sztuki Teatru Dramatycznego w Białymstoku. To ironiczna komedia opowiadająca o trudach odbudowy rodzinnych relacji w domu po śmierci matki. Głównym bohaterem jest ojciec trzech synów, który próbuje odzyskać władzę nad domem, równocześnie stawiając czoła własnym patriarchalnym i dyktatorskim zapędom. Spektakl jest pełen ironii i humoru, ukazując różne oblicza ojcowskiej miłości, od zniewolenia po obłudną prawdę o rodzinnym życiu. Wszystko to w kontekście, gdzie prawda staje się względna, a interpretacja zdarzeń jest narzędziem w rękach ojca, który pragnie kontrolować losy swojej rodziny.

Więcej informacji: "Landschaft" - nowy spektakl Teatru Dramatycznego w Białymstoku


"Zemsta" i "Lenka" w BTL

W piątek (20 października), sobotę (21 października) i niedzielę (22 października) na scenie Białostockiego Teatru Lalek odbędzie się spektakl "Zemsta", natomiast w sobotę (21 października) i niedzielę (22 października) będzie prezentowana "Lenka".

"Zemsta" to nowoczesna adaptacja klasycznej komedii Aleksandra Fredry, która skupia się na humorystycznym odkrywaniu ludzkich wad, przywar i absurdów w społeczeństwie. Reżyser Paweł Aigner przekształca tę ponadczasową historię, wnosząc na scenę brawurowe walki, romantyczne uniesienia i barwne postaci. "Zemsta" jest hołdem dla polskiej literatury i nadal bawi oraz wzrusza widzów swoim społecznym przesłaniem.

"Lenka" to z kolei kameralne przedstawienie, głównie skierowane do najmłodszych widzów, które opowiada historię Lenki, dziewczynki odrobinę grubszej od swoich rówieśników. Spektakl promuje wartości takie jak empatia i życzliwość, zachęcając widzów, zwłaszcza dzieci, do rozważania i zrozumienia znaczenia tolerancji oraz akceptacji innych ludzi niezależnie od ich wyglądu zewnętrznego.

Więcej informacji: "Zemsta" i "Lenka" na scenie w BTL. Wygraj bilety!


Pokaz etiud "Przywiązane", "Tu jest Chorwacja"

W niedzielę (22 października) w Teatrze Szkolnym im. Jana Wilkowskiego w Białymstoku odbędzie się prezentacja etiud "Przywiązane" i "Tu jest Chorwacja".

"Przywiązanie" skupia się na nieregularnej więzi między dwiema kobietami, eksplorując złożone relacje między nimi, zawierając elementy miłości, nienawiści, współczucia i wrogości. Pytania dotyczące, kim tak naprawdę są dla siebie te dwie postacie i co je łączy, są głównym motywem etiudy. Twórczyniami spektaklu są Weronika Kozłowska i Michalina Krzemianowska, a opiekę artystyczną nad projektem sprawuje dr Paula Czarnecka.

"Tu jest Chorwacja" to z kolei etiuda, która koncentruje się na dwóch płodach, które słuchają historii swoich przodków z trzech poprzednich pokoleń. Bohaterowie starają się zrozumieć swoją tożsamość i przewidzieć przyszłość Chorwacji, kraju dotkniętego wojnami bałkańskimi. Etiuda porusza kwestie tożsamości narodowej, historii rodziny, a także społecznej niesprawiedliwości i przemocy. Twórcami tego spektaklu są Bartłomiej Bazyluk i Łucja Mucha.

Więcej informacji: Pokaz etiud "Przywiązane", "Tu jest Chorwacja"


Karolina Piechota w interaktywnym recitalu "Lady ViVi is coming to town" w Nie Teatrze

W niedzielę (22 października) w Nie Teatrze Karolina Piechota wystąpi w interaktywnym recitalu "Lady ViVi is coming to town". Karolina Piechota interpretuje piosenki takich znakomitych artystów jak Ella Fitzgerald, Ray Charles czy Cindy Lauper, a także polskie utwory, nadając im swoją niepowtarzalną ekspresję i charakter. W trakcie recitalu artystka przekracza "czwartą ścianę" i zaprasza widzów do aktywnego udziału, co sprawia, że każde przedstawienie staje się niepowtarzalnym doświadczeniem. Wydarzenie to stanowi odważną interpretację stosunków damsko-męskich oraz doskonałą demonstrację talentu wokalnego i aktorskiego Karoliny Piechoty, która wchodzi w interakcje z widzami, tworząc unikalny, pełen energii i emocji spektakl.

Więcej informacji: Bard, Bóg i piosenki legend na jednej scenie. Nowości w Nie Teatrze


IMPREZY DLA DZIECI:

Rodzinne weekendy

W sobotę (21 października) w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego odbędzie się wydarzenie "Z wizytą w pracowni Karnego". W jego ramach, uczestnicy zwiedzą pracownie Karnego, a także będą mogli uczestniczyć w zajęciach z lepienia w glinie. Wydarzenie skierowane jest do dzieci w wieku 4–6 lat wraz z opiekunami. Tego samego dnia, w Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy w planie są zajęcia "Symbol hetmana". W trakcie spotkania uczestnicy poznają historię symbolu godności i władzy hetmańskiej, czyli buławy, natomiast w części warsztatowej będzie można wykonać własne buławy. Spotkanie i zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 7–12 lat wraz z opiekunami.

W niedzielę (22 października) w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w planie są zajęcia "Rysunkowe odbicie". Uczestnicy odkryją w jego ramach tajniki grafiki i zaprojektują okładkę notatnika w technice linorytu. Wydarzenie jest skierowane do dzieci w wieku 4–6 lat wraz z opiekunami. Tego samego dnia, w Muzeum Ikon w Supraślu odbędzie się wydarzenie "Rozświetlony barwami i słońcem wizerunek Matki Bożej Opieki w technice papierowego witrażu". Jego uczestnicy poznają historię objawienia Matki Bożej Opieki i czerpiąc inspiracje z tego typu wizerunków, wykonają papierowe witraże. Wydarzenie skierowane jest do dzieci w wieku 4–12 lat wraz z opiekunami.

Więcej informacji:
Rodzinne weekendy: Z wizytą w pracowni Karnego
Rodzinne weekendy: Symbol hetmana
Rodzinne weekendy: Rysunkowe odbicie
Rodzinne weekendy: Rozświetlony barwami i słońcem wizerunek Matki Bożej Opieki w technice papierowego witrażu


TARGI, KONFRENCJE:

IV Targi Ogrodnictwa na Andersa

W sobotę (21 października) i niedzielę (22 października) w Podlaskim Centrum Rolno-Towarowym odbędą się IV Targi Ogrodnictwa na Andersa. To wydarzenie, które przyciąga zarówno licznych wystawców, jak i pasjonatów kwiatów i ogrodnictwa. Na targach będzie można znaleźć szeroki wybór sadzonek chryzantem, wrzosów, drzew, krzewów owocowych i ozdobnych. Dodatkowo, uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z firmami oferującymi różnorodne artykuły ogrodnicze. Ponadto, w sobotę (21 października) odbędzie się także festyn rodzinny z atrakcjami dla dzieci i pysznymi przekąskami z Food Trucków.

Więcej informacji: IV Targi Ogrodnictwa na Andersa


WYKŁADY, POKAZY, IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE:

12. Festiwal Kultur i Podróży Ciekawi Świata

W piątek (20 października), sobotę (21 października) i niedzielę (22 października) w Białymstoku odbywa się 12. Festiwal Kultur i Podróży Ciekawi Świata. W piątek (20 października) odbędzie się projekcja filmu "Bezdroża" oraz spotkania z reżyserem Mikaelem Lypinskim. Wieczorem tego samego dnia, odbędzie się prezentacja podróżnicza Andrzeja Bargiela, który opowie o projekcie Sunt Leones i swojej najnowszej wyprawie - Gasherbrum Ski Challenge.

W sobotę (21 października) będzie można wybrać się na prezentację podróżniczą Idy i Pawła Stankiewiczów, którzy podróżowali z całą rodziną na 4 m2 w Amerykę Południową. Następnie Piotr Wnuk opowie o szlakach trekkingowych w Hiszpanii, a Mateusz Wrazidło wprowadzi uczestników w świat wypraw na Mount Roraima. Ryszard Pawłowski podzieli się swoją pasją górską, a później w planach jest pokaże przedpremierowego filmu "Pieśni wielorybów" i koncert Sw@da x Maxim x Niczos: Bahato.

W niedzielę (22 października) odbędzie się spotkanie z Pawłem Kalinowskim i jego synem Dawidem, którzy opowiedzą o marzeniach i egzotycznym Podlasiu. Kolejne prezentacje będą dotyczyć podróży, w tym "Milion chłodnych kroków przez Grenlandię" prowadzonej przez Piotrka Kiliana, podróży po Indii i jodze opowiedzianej przez Anię Nutan Chomczyk oraz kilkumiesięcznej podróży Oli i Karola Lewandowskich, którzy podróżowali busem do Turcji z małym dzieckiem. Wieczorem Max Cegielski poprowadzi prezentację na temat relacji międzykulturowych, a wydarzenie zakończą się wystąpieniem Przemka Kossakowskiego na temat kontaktu ze społecznością Papui Zachodniej.

Więcej informacji: Lubisz podróże? Startuje 12. Festiwal Kultur i Podróży Ciekawi Świata


Bezpłatne badania na Giełdzie

W piątek (20 października) na Giełdzie, przy ul. Andersa odbędą się bezpłatne badania. W ramach wydarzenia specjaliści przeprowadzą komputerowe badanie wzroku Vision Express, a także analizę składu ciała przeprowadzoną przez konsultantów z Podlaskiego Oddziału Wojewódzki NFZ. Oprócz tego zostaną także przeprowadzone badania poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Ponadto, w niedzielę (22 października) w tym samym miejscu pojawi się Mammobus, w którym będzie przeprowadzane bezpłatne badanie mammograficzne skierowane do kobiet w wieku 50-69 lat.

Więcej informacji: Bezpłatne badania na Giełdzie


Noc Innowacji w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku

W piątek (20 października) w Kampusie UwB odbędzie się Noc Innowacji. To pierwsza edycja tego wydarzenia. Ma ono ma na celu ukazanie praktycznych zastosowań wiedzy naukowej, a jego program skupia się na różnych dziedzinach, oferując ponad 20 różnorodnych wydarzeń zgrupowanych w bloki tematyczne.

Studenci i goście będą mieli okazję m.in. poznać zastosowania promieniowania X, odwiedzić laboratoria chemiczne, zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości podczas pokazu filmów 360 stopni, a także poznać tajniki astronomii w Obserwatorium Astronomicznym. Dla miłośników historii i kartografii dostępne będą oryginalne dokumenty kartograficzne z ostatnich 500 lat. Należy zaznaczyć, iż wydarzenie jest częścią DIGITAL FESTIVAL, największej inicjatywy edukacyjno-technologicznej w Polsce, promującej nowe technologie, cyfryzację i sztuczną inteligencję na różnych poziomach zaawansowania.

Więcej informacji: Noc Innowacji w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku


"Złote piątki", czyli cykl spotkań tanecznych dla seniorów

W piątek (20 października) w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku odbędzie się wydarzenie "Złote piątki", czyli cykl spotkań tanecznych dla seniorów. To doskonała okazja dla seniorów do aktywnego spędzenia czasu, nawiązania nowych znajomości i poprawy samopoczucia poprzez wspólne tańce przy dźwiękach znanych i lubianych przebojów. To niezapomniane wieczory taneczne, które warto już teraz zapisać w swoich kalendarzach.

Więcej informacji: "Złote piątki", czyli cykl spotkań tanecznych dla seniorów


IMPREZY POZA BIAŁYMSTOKIEM:

Spotkanie autorskie z Pawłem Średzińskim

W piątek (20 października) w Sokólskim Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie autorskie z Pawłem Średzińskim. Wydarzenie będzie poświęcone jego nowej książce zatytułowanej "Rzeki. Opowieści z Mezopotamii". Paweł Średziński, to doktor nauk humanistycznych, historyk, publicysta, dziennikarz i miłośnik przyrody. Spotkanie będzie okazją do rozmów na temat książki, która opisuje podróże autora dolinami rzek, zarówno tych znanych, jak Biebrza i Narew, jak i tych zapomnianych, jak Brzozówka, Czarna, Jaskranka, Kamienna, Krzemianka, Kumiałka, Nereśl, Niedźwiedzica, Nurka, Sidra oraz rzeka Supraśl. Książka podkreśla znaczenie wody dla życia.

Więcej informacji: Spotkanie autorskie z Pawłem Średzińskim


Koncert "Muzyka bez zastrzeżeń"

W piątek (20 października) na scenie w Mozaikarni w budynku Muzeum Białoruskiego w Hajnówce odbędzie się koncert "Muzyka bez zastrzeżeń". Wśród artystów, którzy wystąpią, znajdują się WANDROUNIK, oferujący mieszankę folku i punk rocka, lokalna legenda - Londyn 70, znany ze swojego energetycznego punk rocka, BŁĘKITNY NOSOROŻEC, który łączy w swojej muzyce punk rock, hc i reggae, oraz ZNICH, zespół folk-metalowy o korzeniach białoruskich, w którym tradycja spotyka się z metalowymi brzmieniami. Nie zabraknie także zespołu PRAWDA z Wrocławia, który zapewni dawkę energetycznego punk rocka.

Więcej informacji: Koncert "Muzyka bez zastrzeżeń"


Koncert TIKTIN

W niedzielę (22 października) w Wielkiej Synagodze w Tykocinie odbędzie się koncert TIKTIN. Artystką wieczoru będzie Maria Sławek, czyli skrzypaczka, wykładowczyni i prezes Instytutu Mieczysława Wajnberga. Razem z Lutosławski Quartet, wykonają utwory wybitnych polskich kompozytorów emigracyjnych, takich jak Mieczysław Wajnberg, Andrzej Panufnik i Johann Sebastian Bach. Program koncertu opiera się na utworach przyjaciół i kolegów kompozytorów, którzy studiowali razem w Konserwatorium Warszawskim przed II wojną światową. Występ odbędzie się w kameralnej obsadzie, prezentując skrzypce solo oraz kwintet smyczkowy.

Więcej informacji: Koncert TIKTIN

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1896 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39