Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2010-03-02
Recital pieśni Fryderyka Chopina w 200 rocznicę urodzin kompozytora.
15 piesni F. Chopina: 1-Zyczenie, 2 -Wiosna, 3- Smutna Rzeka, 4- Gdzie lubi. 5- Precz z moich oczu. 6- Posel, 7- Sliczy chlopiec. 8- Melodia,9- Dwojaki koniec,10- Moja Pieszczotka, 11- Nie ma czego trzeba, 12-Pierscien, 13-Piosnka Litewska, 14- Leci liscie z drzewa, 15-Dumka.
Wystąpią:
Katarzyna Kiszewska - mezzsopran
Urodzona w 1978 roku w Białymstoku. Studia wokalne rozpoczęła na Wydziale Wokalno - Aktorskim w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu profesor Katarzyny Rymarczyk. Od roku 2002 była studentką w klasie śpiewu solowego profesor Krystyny Szostek-Radkowej w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, którą ukończyła z wyróżnieniem. Od września 2004 roku została stypendystka Uniwersytetu Stanu Nowy York - Bingahamton University, gdzie uczestniczyła w programie operowym dla młodych śpiewaków. Oprócz pogłębiania swojej wiedzy wokalnej kształciła również swoje umiejętności pedagogiczne ucząc śpiewu na tymże uniwersytecie. Tego samego roku została stypendystką Fundacji Kościuszkowskiej i Polskiej Organizacji Studentów w Nowym Jorku. W kwietniu 2005 rozpoczęła naukę w Escuela Superior de Musica Reina Sofia w Madrycie w klasie śpiewu światowej sławy pedagoga profesora Toma Krause. Umiejętności wokalne doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych śpiewaków: Teresę Berganze, Helenę Łazarską, Stefanię Toczyską, Danyce Graves, Krystynę Szostek-Radkową, Ryszarda Karczykowskiego, Ursule Filge, Gigi Valasco, Ilonę Tokody oraz znakomitych polskich kameralistów: Jerzego Marchwińskiego, Barbary Halskiej, Maję Nosowską. W roku 2002 brała udział jako solistka w szeregu koncertów w Polsce i na Litwie z Międzynarodowym Chórem Pokoju i Filharmonią Białostocką. Zaowocowało to nagraniem III Litanii Ostrobramskiej St. Moniuszki na płycie CD. Obecnie w Teatrze Narodowym w Warszawie wykonuje rolę Śpiewaczki w sztuce La Fausse Suivante, ou le Fourbe puni (Umowa czyli Łajdak ukarany) w reżyserii Jacques'a Lassalle'a.
Robert Marat - fortepian
Pianista i pedagog, profesor Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wychowanek szkół muzycznych w Białymstoku, które ukończył pod kierunkiem Heleny Frankiewicz (uczennicy Aleksandra Michałowskiego). Dyplom pianistyczny uzyskał w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Andrzeja Jasińskiego (1988). Studiował również kameralistykę pod kierunkiem prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej, a także grę na klawesynie i organach. Jest laureatem konkursów pianistycznych (m. in. Karola Szymanowskiego w Łodzi) oraz wielu nagród w zakresie muzyki kameralnej (m. in. nagrody Polskiego Radia im. Jerzego Lefelda). Obecnie jest związany pracą pedagogiczną z Akademią Muzyczną w Katowicach. Prowadził również klasę fortepianu na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Białymstoku (2002-2007) i w Liceum Muzycznym w Katowicach. Od 1997 roku współpracuje z Mozarteum w Salzburgu. Prowadzi ożywioną działalność koncertową jako pianista i kameralista w kraju i zagranicą. Występował na prestiżowych festiwalach takich jak "Warszawska Jesień", "Salzburger Festspiele". Dokonał wielu nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji oraz na płytach CD. Dla wytwórni Selene nagrał po raz pierwszy w historii fonografii utwory Raula Koczalskiego i Aleksandra Michałowskiego, które ukazały się w serii "Wielka polska tradycja chopinowska".
Godz. 19.00,
Wstęp wolny.