- Dostosowujemy stronę do naszej identyfikacji wizualnej - logo czy plakatów - mówił dziś podczas przeznaczonej dla mediów prezentacji witryny Jerzy Szerszunowicz, dyrektor Centrum im. Ludwika Zamenhofa. - Na naszej fasadzie od ulicy Warszawskiej pojawił się też rodzaj szyldu.
Czytelna i nowoczesna
Jak zapowiada Jerzy Szerszunowicz, nowa strona będzie kompendium wiedzy o Centrum Zamenhofa. - Zależy nam na tym, by informowała o tym, co dzieje się w naszej placówce i co zamierzamy robić. Nie zabraknie też archiwum, które przypomni działania z poprzednich lat.
Twórcy nowej witryny chcą także, by była dość nowoczesna, ale też łatwa w korzystaniu. Będzie również dostosowana do tempa działań placówki. W głównym "menu" znajdziemy m.in. aktualności, informacje o wystawach i działalności edukacyjnej. Ponadto na nowej stronie www Centrum pojawią się informacje na temat oferty sponsorskiej, materiały dla mediów oraz mapa dojazdowa. Układ jest czytelny, spięty z kalendarzem. Co warte podkreślenia, witrynę - w miarę potrzeby - łatwo będzie można rozbudować. Dostępny, tak jak dotychczas, w trzech wersjach językowych - polskiej, angielskiej i esperanto, portal nie zmienia adresu. Brzmi on nadal www.centrumzamenhofa.pl.
Jak zapewnia Magdalena Urbańska z Centrum im. Ludwika Zamenhofa, nowa strona ruszy w piątek.
Kolejny koncert na tarasach, w przyszłości mediateka
Przed nami kolejne wydarzenia w Centrum przy ul. Warszawskiej. Już w sobotę, 30 lipca odbędzie się tam finał V Festiwalu Muzyki Ludowej "Dawne Pieśni Młode Głosy". Początek koncertu o godz. 18, wstęp wolny. Z kolei 12 sierpnia koncert na tarasach. Usłyszymy trio Di Galitzyaner Klezmorim.
Natomiast 6 sierpnia w Centrum Zamenhofa organizowany jest panel dyskusyjny "Podróż na Wschód", którego uczestnicy będą rozmawiać o relacjach sztuki ze społeczeństwem oraz z innymi dziedzinami kultury i o kapitale społecznym jako produkcie sztuki. Spotkanie towarzyszy wystawie realizowanej w Galerii Arsenał w ramach prezydencji Polski w Unii Europejskiej. Wernisaż wystawy 5 sierpnia.
Centrum otrzymało też grant na stworzenie mediateki. Projekt ten będzie realizowany w drugim półroczu 2011 i pierwszym 2012 roku. Pierwsza jego odsłona to nagrania wspomnień najstarszych osób, które żyją w Białymstoku od urodzenia.