Dom Mody Limanka to powołany w połowie 2017 roku i upadły w maju 2019, łódzki kolektyw artystyczny. Działalność grupy w większości skupiała się na organizowaniu wydarzeń artystycznych w mieszkaniu wynajmowanym przez członków i członkinie DML. Jego siedziba mieściła się w byłym gabinecie ginekologicznym, gdzie praca zawodowa i życie prywatne toczyły się równolegle. Podobnie dla kolektywu mieszkanie funkcjonowało jednocześnie jako przestrzeń prywatna i publiczna, stając się: pracownią, galerią, showroomem, domem, a przy okazji najnowszej produkcji również planem zdjęciowym.
Film "Ostatni pociąg do Warszawy" jest produkcją wieńczącą działalność grupy, opowiada o życiu kolektywu, którego mityczne 5 minut sławy minęło. Bohaterowie stają u progu decyzji, czy przeprowadzić się do stolicy, z doszczętnie rozkopanej i trapionej niedostatkiem Łodzi, czy zostać i realizować utopijny projekt o "prowadzeniu działalności artystycznej na peryferiach tego kraju".
Film będzie wyświetlamy z napisami dla niesłyszących. Na sali dostępna będzie pętla indukcyjna. Film i spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy. Przestrzeń jest dostosowana do osób poruszających się na wózkach.
Pokaz odbędzie się w czwartek (22.08) w Alfa Centrum (CO-WORKING, II piętro, przy sklepie Totem). Początek o godz. 18.30.
Wydarzenie jest otwarte dla każdego, a wstęp bezpłatny, tym samym zapewniamy równy dostęp do kina osobom z różnymi potrzebami oraz osobom wykluczanym z udziału w kulturze.
Wstęp na pokaz jest bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc z dopiskiem, czy będzie potrzebne tłumaczenie PJM podczas filmu.
Wydarzenie jest częścią projektu "Moduł D. Podlasie" dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2019".
Zobacz też: Pokaz filmu "Ostatni pociąg do Warszawy" i spotkanie z twórcami
anna.d@bialystokonline.pl