Do projektu mogą się zgłosić absolwentki Politechniki Białostockiej mieszkające w powiatach białostockim i sokólskim, które są bezrobotne, poszukujące pracy oraz nieaktywne zawodowo i nie ukończyły 30. roku życia.
30 dziewczyn, które zakwalifikują się do projektu, będzie mogło skorzystać z indywidualnych spotkań w formie IPD "bilans kompetencji", warsztatów grupowych "aktywne metody pracy" oraz indywidualnych spotkań "coaching kariery". Te działania mają sprawdzić zawodowe predyspozycje uczestniczek oraz pomóc im szukać zatrudnienia i dobrze prezentować się na rozmowach kwalifikacyjnych.
Dodatkowo dziewczyny będą mogły uczestniczyć w jednym z trzech kursów zawodowych: "profesjonalna Office manager", "artystyczna grafika komputerowa" i "Księgowość MŚP z elementami kadr i płac".
Za każdą godzinę szkoleniową uczestniczki będą otrzymywały stypendium w wysokości 6,50 zł netto. Każde szkolenie zawodowe potrwa 80 godzin. Wszystkie zajęcia poprowadzą wykwalifikowani i doświadczeni trenerzy, którzy specjalizują się w różnych dziedzinach związanych z pracą i zatrudnieniem. Wykładowcy będą korzystali z metody case study oraz ćwiczeń symulacyjnych.
Uczestniczkom zostaną także zaproponowane trzymiesięczne staże zawodowe, które będą odbywały się w różnych przedsiębiorstwach i instytucjach znajdujących się w naszym regionie. Wówczas będą weryfikowane umiejętności nabyte podczas wcześniej przebytych kursów i warsztatów.
Każda uczestniczka podczas stażu otrzyma wynagrodzenie w wysokości 1500 zł netto miesięcznie.
Osoby, które chcą wziąć udział w programie, muszą wysłać dokumenty rekrutacyjne, które są do pobrania na stronie organizatora: www.4progress.pl
justyna.k@bialystokonline.pl