AZS Białystok wyeliminował Stal Mielec

2012.03.11 00:00
AZS Białystok wygrał niedzielny mecz ze Stalą 3:2 i tym samym wyeliminował rywalki z PlusLigi Kobiet. Akademiczki pierwszy krok wykonały w sobotę, kiedy pokonały zespół z Mielca 3:1. Siatkarkom z pewnością pomogli kibice, którzy tłumnie wypełnili halę przy ulicy Pułaskiego 96.
Fot: M. Kardasz
Kibice świętowali zwycięstwo AZS-u

Pierwszego seta akademiczki wygrały 25:20 i wszystko wskazywało, że zespół idzie w dobrą stronę. Jednak Stal w drugim secie była skuteczniejsza i zwyciężyła 25:21. Akademiczki wzięły się do pracy w trzeciej odsłonie i zakończyły ją wygraną 25:22. Czwarty set znów wygrała drużyna z Mielca 25:21 i doszło do tie-breaka.

Początek piątego seta był wyrównany. Jednak AZS wsparty dopingiem odskoczył rywalkom na 8:5. Końcówka partii należała do białostoczanek, które zwyciężyły 15:9, a cały mecz 3:2. Za miesiąc AZS czekają decydujące mecze o pozostanie w rozgrywkach z wicemistrzem I ligi, gdzie obecnie trwa faza play-off.

AZS Białystok - Stal Mielec 3:2 (25:20, 21:25, 25:22, 21:25, 15:9).

Stan rywalizacji: 4:3 dla AZS-u Białystok