Głównym celem projektu jest rozwijanie kompetencji uczniów w zakresie przedsiębiorczości oraz nowoczesnych technologii. W programie znajdują się zajęcia z 5 obszarów tematycznych: finansowanie działalności biznesowej, wzmacnianie przewag konkurencyjnych, budowanie wizerunku firmy i produktu, zarządzanie kapitałem ludzkim oraz międzynarodowe relacje biznesowe.
Uczestnicy mogą wybierać z kafeterii 50 wydarzeń edukacyjnych, z których większość odbywa się w środowisku wirtualnym. "Projekt wpisuje się w najnowsze trendy w nauczaniu dając młodym ludziom szansę praktycznego zapoznania się z e-learningiem stosowanym z powodzeniem w SGH już od 10 lat" - mówi Marcin Dąbrowski, dyrektor Centrum Rozwoju Edukacji Niestacjonarnej SGH. Dostępne formy edukacyjne to m.in. dyskusja na forum, udział w czatach, wykłady e-learningowe, a nawet wykłady w Second Life. Odbędą się również konkursy i sesje doradztwa biznesowego.
Za udział w poszczególnych zajęciach przyznawane są punkty. Najaktywniejsze osoby otrzymają dyplomy "Profesjonalnego Menedżera" i danej ścieżki tematycznej, a dla wybranych organizatorzy przewidują nagrody.
Rekrutacja do III edycji projektu trwa do 6 listopada. Zajęcia będą realizowane przez cały rok szkolny. W projekcie może wziąć udział 1000 osób. Przedsięwzięcie jest realizowane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Udział w projekcie jest nieodpłatny. Więcej informacji oraz zapisy na: http://www.kafeteria.edu.pl
za: Wrota Podlasia