34 startupy mają szansę rozwinąć się w dochodowy biznes

2019.08.06 11:28
Polska Wschodnia ma powód do dumy. 34 startupy rozpoczęły inkubację w ramach "Hub of Talents 2". To szansa na pojawienie się na rynku nowych, atrakcyjnych firm.
34 startupy mają szansę rozwinąć się w dochodowy biznes
Fot: pixabay.com

W ramach projektu Hub of Talents 2 wyłoniono najbardziej rokujące spółki. Dzięki temu 34 innowacyjne startupy mogą liczyć na merytoryczną pomoc, która ma sprawić, że rozwiną się w dochodowy biznes. Co ważne – ciekawe pomysły wciąż są rozpatrywane, więc można się zgłaszać.

Hub of Talents 2 to program wspierający osoby, których pomysł na innowacyjny biznes ma szansę osiągnąć sukces na rynku. Na wsparcie może liczyć każdy, kto ma ciekawy pomysł na własną działalność gospodarczą w jednym z województw Polski Wschodniej: lubelskim, podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim.

Kim są wybrani startupowcy, którzy dostaną wsparcie?

Wśród inkubowanych startupów 23 reprezentują branże IT/ICT, 6 to firmy z sektora metalowo-maszynowego, natomiast 5 działa w zupełnie innych obszarach. Każda spółka ma zupełnie inny, innowacyjny pomysł na biznes. Wśród nich pojawiły się koncepcje platformy zwiększającej zadowolenie pracowników, aplikacja mobilna skierowana do gości restauracji, projekt nowoczesnej tkaniny czy też innowacyjna koncepcja budowy domów.

W ramach projektu cały czas prowadzony jest nabór do 8 cykli inkubacji, z których pierwszy etap został już zakończony. W I rundzie wpłynęły 64 wnioski, w ocenie ekspertów połowa przystąpiła do procesu inkubacji - 34 przedsiębiorstwa typu startup podpisały umowę inkubacyjną w ramach Platformy startowej Hub of Talents 2.

Na czym polega inkubacja?

Każdy startup inkubowany jest według indywidualnie zaplanowanej ścieżki rozwoju, którą opracowuje dedykowany menadżer inkubacji. Uczestnicy tej inicjatywy mogą korzystać z szeregu usług podstawowych (usługi prawne, księgowe, wsparcie marketingowe), a także specjalistycznych typu - ochrona własności, wsparcie w rozwoju produktu. Będą też mogli brać udział w wielu specjalistycznych szkoleniach, np. wzorniczych, dotyczących źródeł dofinansowania, projektowania UX czy z internacjonalizacji.

Jakie są plusy udziału w programie?

Startupy, które pozytywnie przejdą proces inkubacyjny i uzyskają rekomendację, mają możliwość ubiegania się o milion złotych dofinansowania na rozwój biznesu w ramach konkursu Rozwój startupów w Polsce Wschodniej. By stać się częścią programu, należy złożyć wniosek aplikacyjny. Ci, którzy zrobią to do końca listopada, mogą rozwijać swój pomysł już za 4 miesiące. Platforma prowadzi ciągły nabór do aż 8 cyklów inkubacji, a wnioski przyjmowane są do końca 2022 roku.

Projekt ma też wielu partnerów, którzy wspierają startupy, są to: Park Przemysłowy Łomża Sp. z o.o., Politechnika Białostocka, Polsko Amerykańska Rada Współpracy Stowarzyszenie Na Rzecz Współpracy Polska USA w Zakresie Rozwoju Wymiany Gospodarczej Współpracy Naukowej i Rozwoju Technologii, Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju, Effective Sp. z o.o, Infini Seed Sp. z o.o., Kancelaria Radców Prawnych Iwaniuk, Rola-Pawłow Sp.p., Gogler Brzeziński, Suszko Sp.j., Petrosoft.pl Technologie Informatyczne Sp. z o.o.

Osoby, które mają pytania i wątpliwości, mogą dowiedzieć się więcej, odwiedzając stronę internetową Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego bądź wysyłając e-mail na adres bpnt@bpnt.bialystok.pl, albo dzwoniąc pod numer tel. 85 722 20 51.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1853 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39