Przy ocenie odpowiedzi na zaproszenie pod uwagę brane były wymogi formalne określone w Memorandum Informacyjnym oraz w publicznym zaproszeniu do negocjacji. Zespół kierował się szczegółowymi kryteriami i zasadami oceny odpowiedzi określonymi przez Zespół i zatwierdzonymi przez Prezydenta Miasta Białegostoku. Przy ostatecznej decyzji w sprawie wyboru potencjalnych inwestorów do negocjacji uwzględniono raport z kwalifikacji odpowiedzi na zaproszenie do negocjacji złożonych przez potencjalnych inwestorów w procesie prywatyzacji MPEC Spółka z o.o. z siedzibą w Białymstoku sporządzony przez doradcę prawnego.
Ostatecznie Zespół stwierdził, że wszystkie złożone oferty spełniają wymogi formalne określone w zaproszeniu do negocjacji oraz w Memorandum Informacyjnym. Oferty są kompletne, zawierają wszystkie wymagane punkty i załączniki oraz zostały złożone w wymaganym terminie.
W związku z powyższym do negocjacji zostały dopuszczone wszystkie 3 podmioty: Fortum Power and Heat Polska, Enea i GDF SUEZ Energy Services International.
Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o. to spółka energetyczna, działająca w Skandynawii, Finlandii, Rosji oraz w krajach nadbałtyckich. Jej działalność obejmuje produkcję, dystrybucję oraz sprzedaż energii elektrycznej i cieplnej oraz zarządzanie elektrowniami.
ENEA Wytwarzanie S.A. działa w Grupie Kapitałowej ENEA w zakresie wytwarzania energii i ciepła. To największy zawodowy wytwórca energii elektrycznej na węgiel kamienny w Polsce. Do grupy kapitałowej Enea należy m.in. Elektrociepłownia Białystok S.A.
Francuska GDF SUEZ Energy Services International S.A. jest jednym z wiodących, światowych dostawców energii, zarówno w elektroenergetyce jak i w sektorze gazu ziemnego. Grupa rozwija swoją działalność w obszarach elektroenergetyki, usług energetycznych i środowiska.
ewelina.s@bialystokonline.pl