Jak sugeruje tytuł, w trakcie projektu ukazana będzie tarcza słoneczna w dwóch ujęciach – jednocześnie w momencie wschodu i zachodu, jako obraz ze skrajnie różnych części globu.
Oba syntetyczne obrazy wyświetlone zostaną na sąsiadujących ze sobą ekranach jako film dwukanałowy, trwający całą dobę. Będzie to kompilacja transmisji live-stream, nagrywanych w trakcie trwania pokazu i filmów z odpowiednich miejsc we wszystkich strefach czasowych Ziemi. Realizacja projektu jest możliwa dzięki zaangażowaniu, wspólnej pracy i synchronizacji działań kilkuset osób - podróżników, vlogerów, przyjaciół artysty, mieszkańców, filmowców, artystów, instytucji kultury i sztuki.
- Od sześciu ostatnich lat z namiętnością zajmuję się kolekcjonowaniem czasomierzy. Twórczy namysł oparty na zainteresowaniu zegarkami, przyrządami pomiarowymi ma silny wpływ na moje działania artystyczne i życie - przyznaje Łukasz Rad-X Radziszewski.
Równocześnie z projekcją wideo zaprezentowana zostanie też kompozycja dźwiękowa Rafała Ryterskiego, tworzona na bieżąco przez oprogramowanie poprzez zbieranie informacji z pobieranego obrazu i informacji atmosferycznych z miejsc, w których będzie rejestrowany obraz.
Początek projekcji w sobotę (22.09) o godz. 23.59, a koniec - w niedzielę (23.09) o godz. 23.59.
Realizacja projektu odbywa się ze stypendium dla młodych twórców Prezydenta Miasta Białegostoku w roku 2018.
Zobacz też: "Słońca" - Łukasz Rad-X Radziszewski
anna.d@bialystokonline.pl