Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2024-09-04 - 2024-09-05
Organizatorzy zapraszają na 21. Międzynarodowe Forum Społeczności Mleczarskiej.
21. Międzynarodowe Forum Społeczności Mleczarskiej - największe wydarzenie w branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej – zbliża się wielkimi krokami. Już za niecałe 2 miesiące, w dniach 4-5 września w Białymstoku spotkają się liderzy sektora mleczarskiego, eksperci i przedstawiciele instytucji z całego świata aby wspólnie porozmawiać o przyszłości mleczarstwa.
Dzięki międzynarodowej obecności liderów branżowych, Forum, staje się miejscem wymiany doświadczeń na globalną skalę. Uczestnicy mają okazję dowiedzieć się, jakie strategie sprawdzają się w innych krajach, co pozwala na lepsze zrozumienie globalnych trendów i dostosowanie ich do krajowych realiów. Uczestnictwo w tym wydarzeniu otwiera także drzwi do nawiązania nowych relacji biznesowych, umocnienia istniejącej współpracy oraz zdobycia cennej wiedzy branżowej.
Wśród zaproszonych gości są między innymi Janusz Wojciechowski - Komisarz Unii Europejskiej ds. Rolnictwa, Jukka Likitalo - Sekretarz Generalny w EUCOLAIT, Pierre Bascou - Dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju i wsparcia dochodów, DG ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich (Komisja Europejska), Laurens Van Delft - Dyrektor ds. Handlu i Ekonomii w Europejskim Stowarzyszeniu Mleczarzy (EDA) oraz Łukasz Wyrzykowski - Dyrektor Generalny IFCN – The Dairy Research Network.
Jeden z bloków tematycznych podczas 21. edycji Międzynarodowego Forum Społeczności Mleczarskiej poświęcony będzie strategiirozwoju polskiego sektora mleczarskiego. Czy polskie mleczarstwo jest przygotowane na światowe zmiany na rynku mleka? Jaki jest stan faktyczny branży i jej oczekiwania?
Polski sektor mleczarski jest jednym z największych w Europie, z produkcją sięgającą ponad 17 milionów ton mleka rocznie. Polska jest także znaczącym eksporterem produktów mleczarskich, wysyłając je do krajów na całym świecie.
Jednak branża stoi przed szeregiem wyzwań, takich jak rosnąca konkurencja ze strony innych krajów zwiększających produkcję mleka, zmienność cen mleka na światowym rynku, wzrost kosztów produkcji, a także zmieniające się preferencje konsumentów. Do pogorszenia sytuacji w branży przyczynił się także spadek popytu na produkty mleczne ze strony Chin, czyli największego światowego odbiorcy produktów mlecznych, przy jednoczesnym wzroście ich krajowej produkcji. Spadki na tym ogromnym rynku oddziałują niekorzystanie na wszystkich światowych producentów.
Organizatorzy zapraszają do tego, aby wziąć czynny udział w kreowaniu przyszłości branży podczas 21. Międzynarodowego Forum Społeczności Mleczarskiej w dniach 4-5 września w Białymstoku.
Formularz rejestracyjny
PROGRAM KONFERENCJI