Małopolska 15-18.08.2024

dodane dnia: 2024-06-25 przez: Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze Regionalny Oddział w Białymstoku
Termin promocji: 2024-06-25 - 2024-07-25
KRAKÓW - BOCHNIA - NOWY WIŚNICZ - KORYZNÓWKA - BRONOWICE - OŚWIĘCIM

PROGRAM:
I DZIEŃ – 15.08.2024
6:00 wyjazd z Białegostoku. Przejazd do KRAKOWA i zwiedzanie miasta: Droga Królewska, Barbakan, Brama Floriańska, Rynek z Sukiennicami, Kościół Mariacki, kościół franciszkański, ul. Kanoniczna, Collegium Maius.
Obiadokolacja i nocleg.

II DZIEŃ - 16.08.2024
Po śniadaniu przejazd do BOCHNI. Zwiedzanie najstarszej kopalni soli w Polsce, w której wydobycie trwało od 1251 do 1990 roku. Zobaczymy Podziemną Ekspozycję Multimedialną - to niepowtarzalna atrakcja, która pozwoli przenieść się w czasie i poznać szczegóły związane z funkcjonowaniem kopalni; rozpocznie się ona w czasach średniowiecznych a skończy na współczesności. Wraz z polskimi królami, żupnikami genueńskimi oraz Duchem Cystersa poznamy tajniki wydobycia soli oraz historię miasta Bochnia. Część trasy pokonamy górniczą kolejką, a także przepłyniemy łodzią! Na końcu czeka na nas największa z bocheńskich komór - Komora Ważyn, gdzie będzie czas wolny na odpoczynek w restauracji.
NOWY WIŚNICZ - Zamek w Wiśniczu stoi na północnym skraju cypla wcinającego się doliną Leksandrówki. Ma formę regularnej, czteroskrzydłowej budowli z dziedzińcem i czterema wieżami. Jest największą wczesnobarokową rezydencją obronną w Polsce. Poza wnętrzami zamkowymi zobaczymy także podziemne stajnie oraz bastion z okularami V-R
KORYZNÓWKA - Muzeum Pamiątek po Janie Matejce mieści się we frontowej części drewnianego dworku. Autentyzm i niezwykłe skoncentrowanie pamiątek historycznych zawdzięcza temu, że od czasu budowy w połowie XIX w. pozostaje w rękach tej samej rodziny Serafińskich. Jan Matejko przyjeżdżał tu często i przeżywał lata narzeczeństwa z Teodorą, najmłodszą siostrą tejże rodziny.
Obiadokolacja i nocleg j.w.

III DZIEŃ – 17.08.2024
Po śniadaniu przejazd do RYDLÓWKI. Bywają na świecie muzea związane z jednym twórcą czy nawet jednym dziełem. Ale dworek Rydlówka to coś więcej niż miejsce, gdzie rozegrała się akcja Wesela Wyspiańskiego. To tu w Bronowicach Małych 20 listopada 1900 roku odbyło się wesele poety Lucjana Rydla z chłopską córką Jadwigą Mikołajczykówną. Wydarzenie to uwiecznił Stanisław Wyspiański w swoim dramacie “Wesele”.
Zwiedzanie KRAKOWA c.d.: Wawel dziedziniec: Katedra na Wawelu, Dzwon Zygmunta i Groby Królewskie, wystawa w salach reprezentacyjnych Komnat Królewskich oraz Skarbiec Koronny. Przejdziemy szlakiem turystycznym w podziemiach Rynku Głównego - to fragment średniowiecznego Krakowa odsłonięty przez archeologów w latach 2005−2010. Obejrzymy wystawę multimedialną poświęconą historii rynku krakowskiego - to opowieść o dziejach przestrzeni miejskiej, w której w roku 1257 został wytyczony krakowski Rynek Główny.
Obiadokolacja i nocleg j.w.

IV DZIEŃ – 18.08.2024
Śniadanie i wykwaterowanie.
Przejazd do OŚWIĘCIMIA. Zwiedzanie wystawy stałej oraz obiektów na terenie niemieckiego obozu zagłady Auschwitz I; zwiedzanie najważniejszych obiektów poobozowych w obozie Auschwitz II-Birkenau: baraki więźniarskie, rampa wyładowcza, ruiny komór gazowych i krematoriów II lub III.
Obiad na trasie.
Powrót do Białegostoku ok. godziny 22:00

ZAPRASZAMY!

1206 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39