Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2016-09-15
Zmiana w firmie to nie rosyjska ruletka – czyli zarządzanie zespołem w procesie zmiany.
Czy Ty też wprowadzając zmiany w firmie czujesz się jakbyś grał w rosyjską ruletkę?
Zmiana zaplanowana na papierze od A do Z, nagle zatrzymuje się na B. Zwolennicy nowego stają się zaciekłymi wrogami zmiany albo… siebie nawzajem. Już żałujecie, a przecież miało być lepiej!
A teraz zamknij oczy ;) Wyobraź sobie że wiesz gdzie idziesz i co się stanie po drodze. Zachowania Twoich współpracowników i podwładnych, a także Twoje – są przewidywalne. Nie zaplanujesz zmiany krok po kroku, pogódź się z tym. Ważne jest to, że nic Cię nie zaskoczy.
Psychologiczne mechanizmy którym podlega każdy z nas decydują o tym czy powiedzie Ci się w nowej pracy ale i o tym jak przebiegnie restrukturyzacja korporacyjnego giganta. Poznaj schemat, naucz się jak ludzie reagują na zmiany i wykorzystaj tą wiedzę dobrze do swoich celów. Aż tyle i tylko tyle.
Godz. 17.00-19.30
Uwaga: warsztaty są bezpłatne, ale uczestnicy muszą się zarejestrować na wydarzenie – będą wpuszczani tylko z biletami wstępu. Liczba miejsc ograniczona!
Link do zapisów:
tutaj
Adresaci warsztatu:
- osoby pracujące z zespołem będącym w procesie zmian – właściciele firm, dyrektorzy, kierownicy, pracownicy HR, liderzy NGO
- osoby planujące wdrażanie zmian w firmach i instytucjach, organizacjach i społecznościach lokalnych
- każdy kto czuje, że ta wiedza może być dla niego użyteczna
Cele warsztatu i korzyści dla uczestnika:
Poznasz psychologiczny schemat reakcji człowieka na zmianę i wszystko to, co się z nim wiąże – co powoduje, że utykamy w fazie oporu, co pomaga pójść dalej i sprawia, że zmiana przebiega efektywnie. Będzie o komunikowaniu zmian i o roli przełożonego. Jeśli nie kierujesz ludźmi, również znajdziesz tu coś dla siebie.
Celem warsztatu jest to, żebyście się już zmianom nie dziwili. Żebyście powiedzieli „Achaaaa, to o to wtedy chodziło!” i przestali się siłować ze swoim zespołem w zmianie, tylko stali się jego prawdziwym liderem i facylitatorem zmiany.
Treść i metody:
Warsztat będzie zawierał następujące treści (niekoniecznie w tej kolejności):
1. Czym jest zmiana? Rodzaje zmian w organizacjach.
2. Komunikowanie zmian - jak informować o zmianach, by minimalizować opór
3. Reakcja pracowników na zmianę - psychologiczny proces przechodzenia przez zmianę
4. Efektywne przejście przez zmianę - jak wspierać osoby i zespoły w procesie zmian - rola przełożonych
Na warsztacie pracujemy razem, nie jest to wykład. Pracujemy w taki sposób, jaki będzie najlepszy dla tego tematu i grupy. Jeśli do przyswojenia tej wiedzy będzie nam potrzebny śmiech – z pewnością będzie dużo śmiechu, jeśli będzie nam potrzebna powaga – i na nią znajdziemy czas. Będziemy rozmawiać, analizować, doświadczać.