Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2015-06-25
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza na kolejne przedstawienie w ramach Sceny PracOFFnia. 25 czerwca o godz. 19.00 monodram
„Wo(ja)czek” zaprezentuje
Michał Karczewski - student IV roku Akademii Teatralnej, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.
Scena PracOFFnia to projekt zainicjowany na początku tego roku. Swoje umiejętności mają szansę zaprezentować tam niezależni i aktywni twórcy. Pierwszym spektaklem w ramach nowej sceny był „Moral insanity. Tragedia ludzi głupich” na podstawie „Ich czworo. Tragedii ludzi głupich” Gabrieli Zapolskiej w wykonaniu Teatru PAPAHEMA.
Monodram Michała Karczewskiego powstał w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza, na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.
Przedstawienie do tej pory prezentowane było tylko raz, w Akademii Teatralnej. 11 czerwca spektakl zostanie pokazany w Słubicach, na Polsko-Niemieckim Festiwalu Teatralnym Unithea. W Teatrze Dramatycznym odbędzie się więc instytucjonalna premiera.
Bilety na spektakl w cenie 25 zł dostępne są w Kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej:
www.dramatyczny.pl/bilety. Przedstawienie dla osób powyżej 16 roku życia.
O spektaklu:
„Wo(ja)czek”
Scena: mała
Czas trwania: 50 minut
Koncepcja, scenografia, autor scenariusza na podstawie wierszy Rafała Wojaczka: Michał Karczewski
Konsultacje i opieka merytoryczna: Piotr Damulewicz
Konsultacje i opieka sceniczna: Błażej Piotrowski
Obsada: Michał Karczewski
W spektaklu wykorzystano utwory zespołu Joy Division i Stanisława Sojki.
Michał Karczewski – student IV roku Akademii Teatralnej w Białymstoku. Przed studiami, jako amator występował na deskach Teatru Dramatycznego w Koszalinie i w rapsodycznym Teatrze Propozycji Dialog. Uczestnik wielu projektów i warsztatów w Polsce i za granicą. Interesuje się teatrem fizycznym. Pracował i występował w czeskim teatrze Divadlo Continuo w Malovicach. Na III roku studiów był pełnoprawnym członkiem zespołu w Teatrze Wierszalin, gdzie zagrał swój pierwszy dyplom (rola Rabina Hillela w spektaklu „Golem”). Wyróżniony świetnymi recenzjami po kolejnych dyplomach w Akademii Teatralnej: „In Treatment” w reż. Łukasza Lewandowskiego (wystawiany również w Teatrze Studio w Warszawie), „Mój niepokój ma przy sobie broń” w reż. Agaty Biziuk. Wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia w dziedzinie tworzenia, upowszechniania i ochrony kultury oraz za osiągnięcia w dziedzinie sztuki (nagrodzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego). Z Teatrem Dramatycznym w Białymstoku współpracował przy akcji „TUczyTAMy”.