Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2016-08-11
Galeria Arsenał zaprasza
dzieci wraz z rodzicami oraz młodzież, na
warsztaty malowania szyldów fryzjerskich, czyli spotkanie pod hasłem fryzur, sztuki pięknego i fantazyjnego układania włosów i tworzenia własnych, unikatowych szyldów fryzjerskich inspirowanych tymi z afrykańskich ulic.
Godz. 11.00 - 13.00
Warsztaty poprowadzi Karolina Marcinkowska
Wstęp wolny.
Spotkanie rozpocznie się krótką podróżą fotograficzną po ulicach miast afrykańskich. Zobaczymy, jak wyglądają ulice Bamako, Akry, Addis Abeby, Antananarywy i jak powinien wyglądać szyld fryzjerski, by był widoczny i intrygujący. Dowiemy się, jak wiele o człowieku mówi jego fryzura. Zastanowimy się, jaką rolę spełniają zakłady fryzjerskie – czy są one jedynie miejscem, w którym można się obstrzyc albo dopleść warkoczyki? A może dzieje się tam dużo więcej?
Spróbujemy wspólnie odtworzyć proces malowania szyldu fryzjerskiego: od pomysłu, po podział pracy, wreszcie – wymyślenie fryzur i ich nazw oraz namalowanie ich!
A może uda nam się podarować szyld jednemu z właścicieli zaprzyjaźnionych zakładów fryzjerskich w Białymstoku?
Do udziału w warsztatach zapraszamy dzieci i młodzież, bez ograniczeń wiekowych.
Zgłoszenia pod adresem:
j.bietkal@galeria-arsenal.pl . W tytule maila prosimy o wpisanie - Warsztaty malowania szyldów fryzjerskich. Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.
dr Karolina Marcinkowska – antropolożka, twórczyni inicjatywy AFRICA REMIX, trenerka umiejętności międzykulturowych i antydyskryminacyjnych, koordynatorka projektów dla organizacji pozarządowych. Zajmuje się nowymi zjawiskami społeczno-kulturowymi i sztuką współczesną w Afryce Subsaharyjskiej. Obecnie asystentka kuratorów wystawy „El Hadji Sy. Na początku myślałem, że tańczę” w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Brała udział w wystawach i działaniach edukacyjnych m.in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (wystawa „After Year Zero. Uniwersalizm i geografie współpracy”), MEG w Genewie (wystawa „A Madagascar Photographies de Jacques Faublée, 1938-1941”), Museu Santander Cultural w Porto Alegre, Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Realizowała projekty edukacyjne i artystyczne m.in. w Ghanie, Kenii, Brazylii.