Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2016-02-14
Musical koncert "MIŁOŚĆ NIE/POWAŻNA". Barbara Broda-Malon i Rafał Supiński
Czy miłość może być niepoważna?
Miłość jest jak zaraźliwa choroba a już Platon mawiał, że „miłość jest poważną chorobą psychiczną”. Według traktatów medycznych sprzed XVIII wieku odczuwane z tego powodu cierpienie nie pozwalało pacjentowi na prowadzenie normalnego trybu życia ani udział w życiu towarzyskim. Koncert musicalowy „Miłość Nie\Poważna”, jest kolażem niesamowitych i pełnych energii utworów musicalowych, które traktują o miłości. Nowe aranżacje piosenek odkryją przed Państwem kolejne, często nietuzinkowe znaczenia słowa miłość.
Podczas koncertu usłyszą Państwo między innymi utwory z musicali: The Ghost, First Date, Moulin Rouge, Chicago, Legally Blonde, czy Nędznicy.
Dopełnieniem koncertu jest teatralna inscenizacja utworów oraz zespół muzyczny stworzony z czołowych Polskich muzyków: Tomasz Pala – piano, Sebastian Kret – gitara, Bartłomiej Stuchlik – bas, Łukasz Walczak – perkusja.
Godz. 18.00
Czas trwania koncertu: 1'20 h
Bilety:
55 zł
Miejsce: Sala Koncertowa, ul. Podleśna 2
O artystach:
Barbara Broda-Malon
Wokalistka, aktorka, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach. Certyfikowany pedagog wokalny Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuki Wokalnej "Natural Voice Perfection". Ekspert wokalny w programie muzycznym Super Dzieciak (2015 r.) w telewizji POLSAT. Laureatka 10-ciu Ogólnopolskich Nagród na najważniejszych festiwalach piosenki poetyckiej i aktorskiej, takich jak m.in. Festiwal „Tańczące Eurydyki” im. Anny German w Zielonej Górze, czy XXXVII Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie. Finalistka 46. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie w roku 2010. Półfinalistka Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w roku 2011. Nagradzana była przez takie osobistości jak m.in. Zbigniew Zamachowski, Andrzej Poniedzielski, Janusz Grzywacz, Jan Szurmiej czy Krzesimir Dębski.
W 2009 roku otrzymała Nagrodę Burmistrza Pszczyny w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.
Oprócz wielu występów na prestiżowych koncertach i festiwalach, w swoim dorobku artystycznym ma również kilka ról teatralnych.
Zasiada również w jury różnych konkursów wokalnych czy przeglądów teatralnych. Obecnie wraz z zespołem koncertuje z 5-ma recitalami piosenki aktorskiej, rockowej i filmowej. Recital z muzyką filmową pt. "Na Srebrnym Ekranie" został objęty patronatem honorowym przez Krzesimira Dębskiego.
Współpracuje m.in z Ryszardem Poznakowskim, Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego z Zamościa czy Teatrem Plejada z Krakowa, w którym to można zobaczyć ją w spektaklu muzycznym pt. "Permutacje małżeńskie". Właścicielka Pszczyńskiego Studia Piosenki i Rehabilitacji Głosu „VoicePless”(www.voicepless.pl).
Jej uczniowie zdobywają nagrody na najważniejszych festiwalach w Polsce, jak również odnoszą sukcesy w programach telewizyjnych, takich jak: „Szansa na Sukces”, ”X Factor” czy The Voice of Poland”.
Rafał Supiński
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Edukację kontynuował w Czechach na Janáčkova Akademie Múzických Umění w Brnie. Dwukrotny stypendysta Małopolskiej Fundacji „Sapere Auso" (za szczególne osiągnięcia artystyczne) oraz stypendysta Fundacji im. Zofii i Władysława Pokusów „Wspierania Edukacji Młodzieży Wiejskiej". Zagrał m.in. w polskiej prapremierze farso-wodewilu „Pińska szlachta" w reżyserii M. Pinihina (Teatr Rampa w Warszawie), w światowej prapremierze musicalu „Mały Lord" S. Markwicka w reżyserii J. Szydłowskiego w Operze Krakowskiej i w słuchowisku Radia Kraków „Wesele" S. Wyspiańskiego w reżyserii A. Seweryna.
Na deskach scenicznych wystąpił ponadto w spektaklu muzyczno-tanecznym „Tango Piazzolla" w reżyserii W. Mazurkiewicza i R. Talarczyka oraz musicalu „Awantura o Basię" w reżyserii C. Domagały w Teatrze Rampa w Warszawie.
Od marca 2013 roku jest aktorem - śpiewakiem Opery i Filharmonii Podlaskiej.
To właśnie tutaj Artysta występuje w musicalach „Korczak” Ch. Williamsa
i „Skrzypek na dachu” J. Bocka oraz operze „Traviata” G. Verdiego w reżyserii R. Skolmowskiego, a także w musicalu „Upiór w operze” A. Lloyda Webbera w reżyserii W. Kępczyńskiego.
W spektaklu „Brzydki Kaczorek” M. Urbanka w reżyserii J. Szydłowskiego kreuje rolę głównego bohatera.
Organizator
Fundacja Edu Pro Arte
Patronat medialny
Portal Miejski BiałystokOnline