Techklub Białystok

dodane dnia: 2017-02-28 przez: cmg01
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2017-03-01
TECHKLUB BIAŁYSTOK to comiesięczne, nieformalne spotkania – w każdą pierwszą środę miesiąca na których organizacje pozarządowe, samorządowcy i przedstawiciele świata nowoczesnych technologii rozmawiają na temat tego jak można wykorzystywać technologie do rozwiązywania problemów społecznych i w codziennej pracy organizacji.
Podstawą TechKlubów jest wzajemna inspiracja i współpraca ich uczestników. Kluczowym aspektem jest networking. Inicjatywa przywędrowała do nas z USA, od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Techkluby działają w kilkunastu miastach w Polsce, a od maja 2014 roku w Białymstoku.

1 marca 2017 r. o godz. 18.00 będziemy mówili o temacie:

Otwarta Edukacja w czasach post-prawdy. W co wierzyć? Jak uczyć?
Post-prawda to najważniejsze słowo w 2016 roku. W świecie gdzie króluje post-prawda liczą się przede wszystkim emocje i własne przekonania, a fakty przestają mieć znaczenie. Fake-news czyli fałszywe wiadomości coraz mocniej wpływają na otaczającą nas rzeczywistość. Ale czy są one produktem nowoczesności czy towarzyszyły nam od zawsze? Czym różnią się od dobrze znanych nam manipulacji medialnych?
Podczas spotkania poznamy podstawowe mechanizmy tworzenia fake-newsów, zobaczymy jak łatwo wpaść w zastawioną przez nie pułapkę i nauczymy się, jak się przed nimi bronić. Wspólnie zastanowimy się też, jak wspierać dzieci i młodzież w umiejętnym weryfikowaniu wiadomości oraz uczyć o fake-newsach.

Program
- 18.00-18.05 - Przywitanie. Krótko na temat Open Education Week - Katarzyna Sztop-Rutkowska (Fundacja SocLab)
- 18.05-19.45 - Otwarta edukacja w czasach postprawdy. Warsztaty z elementami prelekcji - Agata Łuczyńska (Fundacja Szkoła z klasą) i Katarzyna Górkiewicz (Centrum Edukacji Obywatelskiej)
- 19.45-20.00 - Krytyczne i i twórcze myślenie - Artur Brzeziński, (Centrum Edukacji Nauczycieli)
- 20.00 - ... część nieoficjalna: kawa, herbata, ciastka i rozmowy.

Będziemy korzystać z urządzeń mobilnych – zachęcamy do przyniesienia własnych smartfonów, tabletów, albo laptopów!

Prelegenci/ prelegentki

Agata Łuczyńska (Fundacja Szkoła z Klasą) współzałożycielka oraz Prezes Zarządu Fundacji Szkoła z Klasą, absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW, Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych oraz studiów dla menedżerów organizacji pozarządowych Promengo. Od 2009 roku zajmuje się doskonaleniem zawodowym nauczycieli, wprowadza do szkół innowacyjne metody nauczania, promuje model otwartej szkoły, która uczy odpowiedzialności, współpracy, krytycznego myślenia, rozwiązywania problemów i mądrego korzystania z nowych technologii. Wprowadza do szkół naukę programowania i próbuje zmieniać nastawienie do aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. Jest trenerką oraz autorką publikacji dla nauczycieli i dyrektorów szkół, poradników i programów szkoleń. Pełni funkcję konsultantki przy ministerstwach: cyfryzacji, edukacji narodowej i rozwoju. W 2014 roku wpisana na listę New Europe 100, ogłoszoną przez Res Publica, Fundusz Wyszehradzki, Financial Times i Google.

Katarzyna Górkiewicz (Centrum Edukacji Obywatelskiej)– trenerka i autorka materiałów edukacyjnych. Członkini prezydium Komisji Dialogu Społecznego ds. Edukacji m. st. Warszawy oraz członkini Rady Programowej Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej. Od dziesięciu lat współpracuje z organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury, angażując się w projekty edukacyjne. W latach 2010 - 2014 była związana z Centrum Nauki Kopernik i międzynarodowym programem Klubów Młodego Odkrywcy. Od 2014 roku w Centrum Edukacji Obywatelskiej koordynuje projekty badawcze i edukacyjne, specjalizując się w tematyce środowisk uczenia (się). Obecnie także w Fundacji Szkoła z Klasą rozwija działania z tego zakresu. Realizuje projekty z pogranicza edukacji i nauk przyrodniczych. Interesuje się nowymi metodami nauczania, prowadzi warsztaty dla dorosłych, dzieci i młodzieży. W pracy korzysta z elementów pracy metodą odkrywania naukowego (inquiry-based learning) i metody design-thinking (projektowania myślenia). Opracowuje autorskie kursy i programy szkoleń, jest autorką licznych publikacji dla nauczycieli i materiałów edukacyjnych.

Artur Brzezinski (Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku). Konsultant ds. edukacji obywatelskiej i historycznej w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, coach i terapeuta w nurcie krótkoterminowej terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, autor wielu publikacji i projektów edukacyjnych. Prowadzi szkolenia m.in. z zakresu rozwijania umiejętności intra i interpersonalnych, wykorzystywania twórczego i krytycznego myślenia w radzeniu sobie z wyzwaniami zawodowymi i osobistymi.
Prowadzi blog: Dobre życie, czyli psychologia pozytywna na co dzień. http://dobre-zycie.blogspot.com/
Miejsce imprezy
Białystok, Fundacja Hacklag, ul. Sienkiewicza 1/1, lok. 200

1698 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39